Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie żyje Filipek z Jankowic
Katarzyna Augustyniak
Katarzyna Augustyniak 16.12.2021 09:44

Nie żyje Filipek z Jankowic

znicze
fot. chrupka, canva.com

Nie żyje Filipek z Jankowic. 17-miesięczny chłopiec chorował na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni typu pierwszego. Zmarł w wyniku pęknięcia krwiaka w brzuszku, którego wcześniej nie udało się zdiagnozować.

Nasze życie straciło sens, straciliśmy nasze szczęście bezpowrotnie. Dziś o godzinie 13.35 odszedł nasz ukochany Filipek – napisali na Facebooku rodzice chłopca.

Nie żyje Filipek z Jankowic

Diagnoza SMA została postawiona przez lekarzy, gdy chłopczyk miał zaledwie 3 miesiące. Podczas jednego ze szczepień pani doktor zauważyła u niego zmniejszone napięcie mięśniowe.

Badanie genetyczne dało jednoznaczny wynik: SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni typu pierwszego. Diagnoza najstraszniejsza z możliwych – pisali rodzice Filipka na stronie zbiórki siepomaga.pl.

W zbieraniu funduszy na leczenie Filipka pomogło wiele znanych osób, m.in. Zofia Zborowska z mężem Andrzejem Wroną, czy Mateusz Damięcki.

Nie jesteśmy w stanie, pozbierać myśli. Zwracamy się do Was z prośbą o szansę przeżycia naszej tragedii w spokoju. Prosimy nie zadawajcie pytań, nie piszcie prywatnych kondolencji to zbyt bolesne… – zaapelowali rodzice zmarłego chłopca.

Zobacz post:

Źródło: Fakt

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kosmetyczny trik „-30 lat w 3 dni” podbija internet. Stosuj go minutę
    2. Chcesz pozbyć się obwisłych policzków? 15 minut przed snem zrób TO
    3. Kosmetolodzy w szoku: To wygładza zmarszczki w 1 noc
Tagi: nie żyje
Powiązane
Olgierd Łukaszewicz
Rozpoznasz te gwiazdy PRL po oczach? Numer 4 to wyzwanie dla każdego