Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie żyje legendarny aktor Andriej Miagkow, który grał u boku Barbary Brylskiej. Jutro uroczyste pożegnanie
Redaktor Redaktor
Redaktor Redaktor 19.02.2021 16:55

Nie żyje legendarny aktor Andriej Miagkow, który grał u boku Barbary Brylskiej. Jutro uroczyste pożegnanie

nie żyje
Screen z filmu „Szczęśliwego Nowego Roku”

Nie żyje znany aktor. Andriej Miagkow był gwiazdorem radzieckiego kina. Przed laty występował również u boku Barbary Brylskiej w produkcji pt.: „Szczęśliwego Nowego Roku” z 1975 roku. Wiadomo, co było przyczyną śmierci gwiazdora.

Tragiczne wieści z Rosji. Andriej Miagkow zmarł w wieku 82 lat. O jego śmierci poinformował Moskiewski Teatr Artystyczny im. Antoniego Czechowa.

Nie żyje Andriej Miagkow, gwiazdor radzieckiego kina

Andriej Miagkow urodził się w 1938 roku i większość swojego życia i kariery spędził w Związku Radzieckim. W 1965 roku ukończył szkołę aktorską przy teatrze MChAT. Potem grywał w Moskiewskim Teatrze Współczesnym i właśnie w MChAT.

Po raz pierwszy na ekranie pojawił się w 1965 roku w komedii „Przygody dentysty”. Potem zasłynął rolami w „Jesiennych atrakcjach”, „Ostatniej drodze” i znanym „Biurowym romansie”.

Wystąpił niemal w 50 filmach i stał się jedną z twarzy filmografii radzieckiej. Szczególną sławę dał mu jednak obraz, w którym wystąpił u boku Barbary Brylskiej.

W 1975 roku zagrał głównego bohatera w „Szczęśliwego Nowego Roku”, znany też jako „Ironia losu”. Film ten zyskał status kultowego najpierw w Związku Radzieckim, a potem w Rosji.

Od lat, co roku emitowany jest w Sylwestra, podobnie jak w Polsce na święta wielkanocne puszcza się „Samych swoich”, a na święta Bożego Narodzenia na ekranach polskich telewizorów gości „Kevin sam w domu”.

Nie żyje aktor, który jednoczył naród. Znamy przyczynę

W 2018 roku film „Szczęśliwego Nowego Roku” został oceniony przez Rosjan, jako rzecz najbardziej jednoczącą ich naród. Miagkow stał się w pewien sposób rosyjskim dobrem narodowym.

Jak podaje antyradio.pl, aktor zmarł w wieku 82 lat z powodu ostrej niewydolności serca,

O jego śmierci poinformował Moskiewski Teatr Artystyczny im. Antoniego Czechowa, w którym jutro odbędą się uroczystości upamiętniające gwiazdora.

Zobacz zdjęcie:

Powiązane
Eurowizja Marcin Mroziński
Kto w poprzednich latach reprezentował Polskę na Eurowizji?