Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie żyje Aleksander Żyzny
Redaktor Redaktor
Redaktor Redaktor 12.03.2021 21:51

Nie żyje Aleksander Żyzny

dziennikarz
fot. eastnews.pl/AGENCJA SE, MICHAL WIELGUS

Nie żyje Aleksander Żyzny, dziennikarz Polskiego Radia i TVP. Znany był głównie ze swoich motoryzacyjnych audycji i programów. Związany był również z Auto Klubem Dziennikarzy Polskich, który poinformował o jego śmierci. Miał 73 lata.

Żegnają go fani polskiej motoryzacji. Był jednym z niekwestionowanych autorytetów w tej dziedzinie. Współpracę z radiem skończył 9 lat temu.

Nie żyje Aleksander Żyzny, dziennikarz Polskiego Radia i TVP

Nie żyje Aleksander Żyzny, jedna z najbardziej znanych postaci polskiego dziennikarstwa motoryzacyjnego.

W TVP był współautorem programów Magazyn Motoryzacyjny Studia 2, Puchar Studia 8, Auto Moto Fan Klub, Automania, Auto Mix. W latach 1986-1987 pomysłodawca i współorganizator rajdów ekonomii pod nazwą Długodystansowa Jazda Oszczędnościowa – pisał o nim Auto Klub Dziennikarzy Polskich, z którym był przez lata związany.

Aleksander Żyzny położył wielkie zasługi dla bezpieczeństwa i kultury ruchu drogowego, był ofiarnym popularyzatorem zagadnień motoryzacyjnych i działaczem sportu samochodowego – zauważyli współczłonkowie klubu.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Żyzny często zwracał uwagę na to, jak kierują Polacy. Zwracał uwagę na łamanie przepisów ruchu drogowego. Zwracał uwagę, że to „zachowania świadczące o lekceważeniu przepisów, może wręcz o przekonaniu, że jest się kimś lepszym od innych prowadzących”.

A przecież na publicznej drodze ma prawo znaleźć się każdy, kto może się wylegitymować prawem jazdy – niezależnie od tego, czy jest świeżo upieczonym kierowcą, czy wsiadł do samochodu po pięciu latach przerwy, czy jeździ niezmiennie od wielu lat – mówił w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

Najbliżsi żegnają Żyznego

Olek nie tylko był znakomitym dziennikarzem, wspaniałym kolegą i przyjacielem, był dobrym i uczciwym człowiekiem i takim będziemy go pamiętać – pisali o swoim koledze członkowie Auto Klub Dziennikarzy Polskich.

W klubie pełnił funkcję prezesa od 2002 roku, a był jego członkiem od 1983 roku.

Nie podano jeszcze daty, godziny oraz miejsca pogrzebu. Informacje zostaną przekazane w najbliższym czasie.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

źródło: [motofakty.pl][rp.pl]

Powiązane
Chłopaki nie płaczą
Znasz “Chłopaki nie płaczą” na pamięć? To kto to powiedział? Nawet najwięksi fani będą mieli problemy