Nie żyje Mary Wilson. Zmarła nagle w swoim mieszkaniu, jej przyjaciel poinformował o śmierci
Wszystkie media obiegła tragiczna wiadomość o śmierci wielkiej gwiazdy. Nie żyje Mary Wilson, była gwiazda zespołu The Supremes, przekazuje portal interia.pl. Według przyjaciela Wilson, Jaya Schwartza, piosenkarka odeszła we własnym domu w Las Vegas.
Nie żyje niezwykle utalentowana gwiazda Mary Wilson. Artystka odeszła w wieku 76 lat. Wiele osób ze świata show-biznesu pożegnało ją pięknymi słowami. To wielka strata, której nie sposób opisać.
Nie żyje Mary Wilson
Portal interia.pl poinformował o śmierci byłej gwiazdy zespołu The Supremes – Mary Wilson. Artysta odeszła w wieku 76 lat, we własnym mieszkaniu – jak twierdzi jej bliski przyjaciel, Jay Schwartz.
Jej śmierć zaskoczyła wszystkich, Wilson dwa dni wcześniej opublikowała w sieci nagranie, w którym zapowiada nowy materiał. Jak widać, gwiazda miała jeszcze wiele planów do zrealizowania.
Założyciel wytwórni Motown nie krył zdziwienia informacją, że Wilson odeszła:
–Byłem niezwykle zszokowany i zasmucony słysząc o odejściu ważnego członka rodziny Motown, Mary Wilson z The Supremes… Zawsze byłem dumny z Mary. Była gwiazdą sama w sobie i przez lata ciężko pracowała, aby wzmocnić spuściznę Supremes. Mary Wilson była dla mnie niezwykle wyjątkowa. Była pionierką, divą. Będzie jej bardzo brakowało – napisał, jak podaje interia.pl.
Portal Guardian podaje, że „The Supremes zawsze byli ulubieńcami wytwórni Motown. Mary wraz z Dianą Ross i Florence Ballard przybyli do Motown na początku lat 60. Po bezprecedensowej liczbie hitów, stali się numer 1. Ich koncerty w klubach sprawiły, że otworzyli drzwi dla siebie, innych zespołów Motown i wielu, wielu innych osób.
Kim była Mary Wilson?
Wilson urodziła się 6 marca 1944 roku w Greenville w stanie Mississippi. Jej rodzina przeniosła się do Chicago, a później do Detroit. W szkole podstawowej w Detroit Wilson spotkała Florence Ballard. Kobiety poznały się na szkolnym pokazie talentów.
W 1958 roku Ballard zachęcała Wilson i Dianę Ross do utworzenia Primettes. Grupa wykonywała covery na lokalnych imprezach i wyrobiła sobie regionalną sławę. Chcąc podpisać kontrakt z Motown, Ross poprosiła swojego byłego sąsiada, Smokey Robinsona, o rozmowę z Gordym.
Szef wytwórni uznał ich jednak za zbyt młodych i nie chciał podpisać z triem kontraktu. Dziewczyny nie zrażały się jednak i odwiedzały mężczyznę w jego studio nagraniowym. W ten sposób udało im się wystąpić gościninnie na płytach innych artystów.
W styczniu 1961 roku Gordy podpisał kontrakt z grupą. Początkowo jednak nie udało im się odnieść sukcesu na listach przebojów, ale w 1964 roku ich wersja Where Did Our Love Go z Holland-Dozier-Holland zajęła pierwsze miejsce na listach przebojów w USA i 3. miejsce w Wielkiej Brytanii.
w 1966 roku album Supremes A’Go-Go stał się pierwszym albumem grupy złożonej wyłącznie z kobiet, który znalazł się na szczycie list w Stanach Zjednoczonych, spychając Revolvera Beatlesów z pierwszego miejsca.
Artykuły polecane przez redakcję Lelum:
- Włodarczyk pokazała partnera i zrobiło się nieprzyjemnie. Wszystko przez jeden szczegół”
- 25-latka nie żyje. Wszystko przez psa, któremu chciała pomóc
- Nie bała się zostać wyśmiana. Przezwyciężyła przeciwności losu dla swoich dzieci
Źródło: interia.pl, The Guardian