Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie tylko Michał Wiśniewski wybrał oryginalne imiona dla dzieci. Pociechy gwiazd o najbardziej nietypowych imionach
Marcin Gałązka
Marcin Gałązka 17.05.2023 21:44

Nie tylko Michał Wiśniewski wybrał oryginalne imiona dla dzieci. Pociechy gwiazd o najbardziej nietypowych imionach

Michał Wiśniewski z synem
fot. Instagram/@m_wisniewski1972

Po wielu miesiącach oczekiwania Michał Wiśniewski w końcu podzielił się z fanami radosną nowiną. Na świat przyszło jego szóste dziecko. Piosenkarz podtrzymał tradycję i nadał mu oryginalne imię - Noël Cloé. Nie jest on jednak odosobniony w oryginalnym nazywaniu pociech. Podobnie postępują inne gwiazdy.

Często imiona te mają szczególne znaczenie lub po prostu podobają się rodzicom. Imię najmłodszego syna Michała Wiśniewskiego oznacza po francusku Boże Narodzenie.

Michał Wiśniewski nadał oryginalne imię każdemu swojemu dziecku

Warto przypomnieć, jak Michał Wiśniewski nazwał swoje starsze dzieci. Z poprzednich związków ma czwórkę pociech. Fabienne (19 l.) i Xavier (20 l.) pochodzą z małżeństwa z Mandaryną, zaś Etienette (16 l.) i Viviennne (15 l.) z Anną Świątczak.

Z obecną żoną - Polą Wiśniewską piosenkarz ma dwuletniego synka - Falco Amadeusa. Świeżo narodzony Noël Cloé świetnie wpisuje się w nietypowy “trend”. Można się zastanawiać, czy przy kolejnym dziecku tacie nie zabraknie kreatywności, ale wokalista przyznał, że póki co nie planuje z żoną trzeciej pociechy. 

Edyta Górniak spóźniona weszła na konferencję i zobaczyła Dodę. W mediach zawrzało po jej reakcji, mamy komentarz

Michał Wiśniewski nie jest jedyną gwiazdą, która oryginalnie nazywa dzieci

Innymi gwiazdami, które postanowiły wyróżnić swoje pociechy spośród innych, są m.in. Katarzyna Skrzynecka, Lara Gessler, czy Katarzyna Figura. Pierwsza z wymienionych pań nazwała swoją córkę Alikia Ilia. Oznacza to z języka greckiego “prawda zwalczająca zło”.

Nena, to z kolei imię, jakim córkę nazwała Lara Gessler. Inspiracją dla gwiazdy była prawdopodobnie książka “Kobiety Witkacego”. Córki Katarzyny Figury nazywają się Koko Claire oraz Kaszmir Amber, a Elma, Irma i Rita to pociechy Macieja Maleńczuka. 

Wiele gwiazd poszło śladami Michała Wiśniewskiego

W ślad za Michałem Wiśniewskim poszły także inne osoby. Joanna Krupa ma córkę Asha-Leigh, pociecha Agustina Egurroli ma na imię Carmen. Głośną parą, którą nazwała dziecko w sposób niecodzienny jest małżeństwo Szczęsnych z synem Liamem. Innym chłopcem, który też ma oryginalne imię, jest Iwo Lew, syn Katarzyny Sokołowskiej.

Trend ten jest popularny także za granicą. Można się zastanowić, czy oryginalne imię działa na korzyść dziecka, czy nie. Docinki są stałym obrazkiem w szkołach i osoba posiadająca takie imię może być obiektem żartów rówieśników.

Michał Wiśniewski z żoną i córką
fot. KAPiF

Źródło: pudelek.pl