Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > "Nie było łóżka". Szokujące, w jakich warunkach mieszka Tadeusz Rydzyk. Tajemnica o jego życiu wyszła na jaw
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 03.12.2023 09:19

"Nie było łóżka". Szokujące, w jakich warunkach mieszka Tadeusz Rydzyk. Tajemnica o jego życiu wyszła na jaw

Tedeusz Rydzyk
W jakich warunkach mieszka Tadeusz Rydzyk? Fot. Pawel Wodzynski/East News

O majątku Tadeusza Rydzyka od lat krążą legendy. Mogłoby się więc wydawać, że założyciel Radia Maryja i Telewizji Trwam na co dzień pławi się w luksusach, zamieszkując luksusową willę — nic bardziej mylnego! Miejsce zamieszkania Tadeusza Rydzyka oraz to, jakie panują w nim warunki, mogą Was zadziwić.

W jakich warunkach mieszka Tadeusz Rydzyk?

Postać Tadeusza Rydzyka wywołuje wśród Polaków niemałe kontrowersje. Duchowny jest założycielem m.in. Telewizji Trwam, a także Radia Maryja, co przyczyniło się do tego, iż był wielokrotnie krytykowany za to, jakimi funduszami dysponuje. Ponadto redemptorysta bardzo często zabiera głos w sprawach związanych nie tylko z życiem Kościoła, ale również społecznym oraz politycznym. W całym kraju nie raz było głośno z powodu skandalicznych wypowiedzi, które wygłosił. 

Mimo tego, iż Tadeusz Rydzyk aktywnie angażuje się w sprawy dotyczące społeczeństwa, tak o swoim życiu prywatnym nie mówi zbyt wiele. Ten fakt prowadzi do powstawania wielu plotek, m.in. o tym, w jakich warunkach mieszka duchowny. Osoby, które spodziewały się willi, będą zawiedzione! Okazuje się, że duchowny ma do swojej dyspozycji niewielkie mieszkanie w klasztorze w Toruniu.

Wielkie promocje w sklepie Tadeusza Rydzyka. Książki o związkach to dopiero początek, znamy ceny Tadeusz Rydzyk zwrócił się pilnie o pomoc. Teraz wyszło na jaw, co wyprawia się w jego kręgach. Łamiące wieści?

Tadeusz Rydzyk mieszka w klasztorze

Okazuje się, że na co dzień Tadeusz Rydzyk wcale nie pławi się w luksusach. Duchowny ma do swojej dyspozycji jedno z mieszkań w klasztorze redemptorystów w Toruniu. Budynek nie jest nowy (został wpisany do gminnej ewidencji zabytków) jednak sprawia wrażenie zadbanego i odnowionego. Elementem, który rzuca się w oczy, jest wejście z płaskorzeźbą nad drzwiami. Fasada klasztoru jest z kolei pokryta rzędami okien. 

W budynku mieszka ok. 30 osób. Mogą one spać spokojnie, ponieważ dzięki kamerom monitoringu oraz firmie ochroniarskiej nikt niepowołany nie dostanie się na teren klasztoru. Jak wygląda wnętrze budynku? To ujawnił sam Tadeusz Rydzyk. Duchowny twierdzi, że jego lokum jest bardzo skromne. Jakie wyposażenie znajduje się w jego mieszkaniu?

ZOBACZ TEŻ: Rodzice szukają prezentów na komunię, a Rydzyk rozkręca biznes. Tyle chce za bransoletki i gry

Tak mieszka Tadeusz Rydzyk

Jak wyglądają kwatery zakonników w klasztorze redemptorystów w Toruniu? Możemy domyślać się, że są one skromnie urządzone i wyposażone w najpotrzebniejsze sprzęty. Wynika to z faktu, że po ukończeniu nowicjatu redemptoryści składają między innymi śluby ubóstwa. Czy każdy pokój wygląda tak samo? W kwestii urządzenia mieszkania Tadeusza Rydzyka musimy uwierzyć jego własnym słowom, w których w 2011 roku zwrócił się do Donalda Tuska:

Łóżko, szafa, biurko, krzesło. Cóż więcej potrzeba? To i tak bardzo dużo. Jak przyjechałem do Torunia, to przez trzy lata co najmniej spałem na materacu. Nie było łóżka, nie było czasu się postarać, a współbraciom nie chciałem zawracać głowy – wytłumaczył duchowny.

Zaskoczeni?

Projekt bez nazwy - 2023-12-03T090847.688.png
Tadeusz Rydzyk. Fot. Jakub Kaminski/East News

źródło: se.pl

Tadeusz Rydzyk opuścił Polskę. Powiedział, co zastał u naszych sąsiadów. Wydał apel
Tadeusz Rydzyk
Przed wieloma laty Tadeusz Rydzyk mieszkał w Niemczech. Niedawno wrócił do tego kraju, jednak na znacznie krótszy okres. Mocno zaskoczyło go to, co zastał u naszych sąsiadów i postanowił się tym podzielić tym podzielić z wiernymi.Dyrektor Radia Maryja pojawił się na mszy z okazji siódmej rocznicy konsekracji sanktuarium w Toruniu. Jego słowa wywołały niemałe poruszenie i wzbudziły sporo kontrowersji.
Czytaj dalej
Cezary Żak udostępnił komentarz ws. słów Rydzyka o uchodźcach. Duchowny posunął się za daleko?
Tadeusz Rydzyk EA
Pawel Wodzynski/East News/ Instagram/cezaryzak.official
Tadeusz Rydzyk wypowiedział się na temat uchodźców i przekazał ostrzeżenie dla wszystkich Polaków. Słowa dyrektora Radia Maryja wywołały natychmiastową reakcję w internecie. Mocny komentarz udostępnił m.in. Cezary Żak. Tadeusz Rydzyk dla wielu osób nadal jest autorytetem w dziedzinie wiary. Tym bardziej kontrowersyjne wydają się jego słowa w sprawie uchodźców z Ukrainy, które przekazał na początku marca, a które wpisują się w narrację powielaną m.in. przez środowiska narodowe. Wraz z pojawieniem się na terenie Polski ukraińskich obywateli uciekających przed wojną, niektóre grupy kibicowskie, czy też Młodzież Wszechpolska zaczęły rozpowszechniać informacje o rzekomych przestępstwach i nielegalnych imigrantach, wkraczających wraz z Ukraińcami na nasze terytorium. Doniesienia te zostały szybko zdementowane przez policję, jednak dezinformacja i fake newsy nadal są poważnym problemem.
Czytaj dalej