Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nauczyciel wpadł na świetny pomysł na lekcję online. Nagranie podbija sieć, uczniowie są zachwyceni
Zuzanna Niedzielska
Zuzanna Niedzielska 26.03.2020 22:41

Nauczyciel wpadł na świetny pomysł na lekcję online. Nagranie podbija sieć, uczniowie są zachwyceni

nauczyciel
fot. youtube.com / Charles Coomber

Użytkownicy zgodnie twierdzą, że tak powinny wyglądać prawdziwe lekcje online. Nie ulega wątpliwości, że nauczyciel dosłownie zaczarował swoich podopiecznych nietypową formą. Dopracował każdy detal, a lekcją zachwyceni są nie tylko uczniowie, ale rodzice i inni nauczyciele. Tysiące użytkowników udostępnia to niesamowite wideo.

Nauczyciel w obliczu pandemii koronawirusa ma niełatwe zadanie. Prowadzenie zdalnych lekcji to coś zupełnie nowego. Jak zaciekawić swoich uczniów i skupić ich uwagę? Wpadł na genialny pomysł zajęć online. Uczniowie są pod wrażeniem, a nagranie podbija Internet.

Lekcja online w okresie kwarantanny

W okresie kwarantanny nie jest łatwo zaciekawić swoich uczniów. Zdalne uzupełnianie materiału nie należy do najprostszych, ponieważ w domu znajduje się wszystko, co rozprasza. Atmosfera w klasie bardziej sprzyja skupieniu. Nauczyciel postanowił podjąć to wyzwanie i stworzyć coś nietypowego.

Efekt jest powalający i zachwycił nie tylko jego podopiecznych. Pracę mężczyzny pochwalili również inni nauczyciele oraz rodzice dzieci, którzy są pod wrażeniem niekonwencjonalnych metod nauczania i uważają, że takich osób z pasją brakuje w szkołach.

  1. Nie żyje zwycięzca „Top Chefa”. Zmarł na koronawirusa, miał 59 lat
  2. Niepokojące informacje o Jolancie Kwaśniewskiej. Z każdą godziną sytuacja się pogarsza
  3. Lekarze zarażali pacjentów, jeden nie żyje, kolejny walczy o życie. Druzgocące doniesienia z polskiego miasta

Nauczyciel stworzył wideo

Charles Coomber jest mieszkańcem Kalifornii. Nauczyciel, aby zaciekawić swoich uczniów, stworzył na swoim kanale niesamowitą lekcję online w grze Half-Life: Alyx. Pedagog prowadzi za pomocą gry wirtualną lekcję matematyki. W ten sposób kreatywnie połączył naukę z rozrywką.

– Half-Life: Alyx wyszła dosłownie kilka dni temu, a już zrobiła ogromną furorę, jest grą VR, każdy obiekt można tam podnieść i dokładnie sprawdzić – powiedział w rozmowie z polsatnews.pl Radosław Nałęcz, redaktor naczelny Polsat Games.

W grze istnieje taka możliwość, aby wziąć mazak i napisać coś na szybie, z czego nauczyciel skutecznie skorzystał. Podczas wykładu dużo gestykulował i podkreślał najważniejsze informacje.

Widziałem tę lekcję i jestem zachwycony takim sposobem nauczania. Nie słyszałem jeszcze, by w Polsce ktoś próbował zwrócić się do uczniów w takim stylu – dodał z uznaniem Radosław Nałęcz w rozmowie z polsatnews.pl.

ZOBACZ WIDEO:

Nauczyciel wpadł na genialny pomysł, który zachwycił uczniów. Czy zostanie prekursorem nowego sposobu zdalnego nauczania?

ZOBACZ TEŻ:

  1. WHO podało nowy objaw COVID-19. Warto przyjrzeć się swoim oczom
  2. Potwierdził się najsmutniejszy, światowy scenariusz dotyczący koronawirusa. Wszystkie kraje potwierdziły
  3. Czy można jeździć samochodem po mieście w kwarantannie? Odpowiedź będzie zaskoczeniem dla wielu
  4. Przełom w leczeniu koronawirusa. Z 20 pacjentów, 19 zostało wypisanych ze szpitala
  5. Młody chłopak nagrał, jak liże produkty w supermarkecie. Teraz nie jest mu do śmiechu
  6. Fani i rodzina w żałobie. Nie żyje zwycięzca „TOP Chefa”, był zakażony

źródło: polsatnews.pl

Powiązane
Cezary Żak
Jak dobrze znasz seriale TVP? Tylko najlepsi poradzą sobie z quizem