Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > „Nasz nowy dom”: Cała prawda o Macieju Pertkiewiczu i jego rodzinie. Jak żyje znany architekt?
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 07.07.2022 13:43

„Nasz nowy dom”: Cała prawda o Macieju Pertkiewiczu i jego rodzinie. Jak żyje znany architekt?

Nasz nowy dom
fot. instagram.com/maciejpertkiewiczofficial

Maciej Pertkiewicz od 2015 roku związany jest z programem „Nasz nowy dom”, jednak niewielu widzów wie o nim więcej ponad to, że jest uzdolnionym architektem. Oto co wiemy na temat jednego z uwielbianych członków ekipy Katarzyny Dowbor.

Choć „Nasz nowy dom” na czas wakacji przerwał swoją emisję, ekipa ani myśli zakończyć swojej pracy. Twórcy czekają na zgłoszenia i nieustannie powstaje materiał do nowych odcinków, co widać po udostępnianych w mediach relacjach z planu.

W nadchodzących sezonach zobaczymy oczywiście Katarzynę Dowbor, a także jej ekipę — m.in. Wiesława Nowobilskiego, Artura Witkowskiego, Martynę Kupczyk, czy Macieja Pertkiewicza. Co wiemy o znanym architekcie?

Co wiemy o Maćku z „Nasz nowy dom”? Do programu dostał się przypadkiem

Maciej Pertkiewicz ma 45 lat. Urodził się w 1977 roku, a według profilu na „Rajarchitekci”, studiował na Politechnice Warszawskiej. Jeszcze podczas nauki „zadebiutował” we współpracy z Domami Towarowymi Centrum, a doświadczenie zdobywał także w kilku innych firmach, aż wreszcie w 2007 roku założył własną działalność.

Interior House specjalizuje się w projektowaniu wnętrz oraz małej architektury — domów, mieszkań, biur, czy hoteli. A jak zaczęła się jego przygoda z „Nasz nowy dom”? Odpowiedź jest zaskakująca, a o telewizyjnej karierze architekta zadecydował… przypadek połączony ze znajomościami.

Jedna z moich klientek, która pracuje w telewizji, po prostu poleciła mnie do programu, ale musiałem oczywiście przejść przez casting. A ponieważ nigdy wcześniej nie miałem kontaktu z telewizją, to było dla mnie duże przeżycie – musiałem się wykazać nie tylko swoją wiedzą zawodową, ale też dobrze wypaść przed kamerą […] Zupełnie tego nie planowałem, ale jestem tu już dziesiąty sezon, więc coś, co zaczęło się jako przygoda, stało się z czasem po prostu częścią mojego życia  – mówił w wywiadzie dla portalu „Onet Kobieta”.

Nasz nowy dom
Nasz nowy dom

Maciej Pertkiewicz zachwyca widzów w „Nasz nowy dom”. Wiemy, jak obecnie wygląda jego życie

Maciej Pertkiewicz przyznał, że „Nasz nowy dom” był dla niego kopalnią nowych wyzwań i doświadczeń, choć nie zawsze były to przyjemne chwile. Dzięki programowi Katarzyny Dowbor architekt starł się z ogromem ludzkiej niedoli.

– To jest zupełnie coś innego, niż jak przeczytasz w gazecie jakąś przejmującą historię o potrzebującej rodzinie, której dom się wali. Jak się stykasz z tym osobiście, masz możliwość porozmawiania z tymi ludźmi, doświadczenia tego, czego oni doświadczają, to po prostu dostajesz tym w łeb. I nie da się odwrócić oczu – stwierdził.

Mimo to gwiazdor zaznacza, że w programie uczestniczy z pasji. W ostatnich latach wraz z Arturem Witkowskim założył kanał z poradami remontowymi „Twoja Ekipa”. Poza tym Maciej jest zapalonym wielbicielem motoryzacji.

Wolne chwile spędza zaś w domu na Ursynowie, z dziećmi — synem i córką — uroczymi owocami małżeństwa z Ewą.

Wyświetl ten post na Instagramie

Wyświetl ten post na Instagramie

Nasz nowy dom
Nasz nowy dom

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Rodziny z „Nasz nowy dom” muszą zapłacić specjalny podatek? Sytuacja programu jest coraz gorsza
  2. Iza Małysz wrzuciła zdjęcie i od razu zaczęła przepraszać. Żona skoczka mogła podpaść wielu osobom
  3. Cezary Pazura zdradził, jak naprawdę jest w „Milionerach”. „Pytania są robione pewnym sposobem”

Źródło: Clamor, Onet Kobieta