Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nastolatki dodają niepokojące zdjęcia ze szminką w roli głównej. Nowy, niebezpieczny trend w sieci
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 06.03.2020 16:42

Nastolatki dodają niepokojące zdjęcia ze szminką w roli głównej. Nowy, niebezpieczny trend w sieci

szminka
pexels.com/Kristina Paukshtite

Nastolatki to grupa społeczna, która najłatwiej ulega różnym modom. Niestety, nie zawsze jest to bezpieczne. Do sieci trafia szereg budzących niepokój filmików. Tym razem w roli głównej występuje szminka, która jest przedmiotem wyzwania dla młodych ludzi. O co chodzi?

Nastolatki są najłatwiejszym celem wszelkich YouTube’rów. Jeśli jakiś filmik wpadnie w ich gusta, są grupą, która automatycznie rozdziela udostępnienia między siebie i tym sposobem niezbyt mądry pomysł może stać się internetowym hitem. Tak było i w tym przypadku, a nowy niebezpieczny trend zatacza coraz szersze kręgi.

Nastolatki podejmują nowe wyzwanie

Młodzi ludzie, którzy przechodzą proces dojrzewania, bardzo często zmagają się z brakiem akceptacji samych siebie. Ich ciało rosnąc staje się niekształtne, tyją, bądź chudną, brak lub nadmiar krągłości również może stanowić źródło kompleksów. Łatwo więc zmanipulować ich poczucie wartości.

Mimo że świadomość zdrowego życia jest bardzo modna, a ciało zdrowe jest bardziej sexy niż sztucznie wychudzone, wiele kobiet i tak nadal sądzi, że szczupłość to najpiękniejszy atrybut kobiecości. Dopóki nie osiągną stanu maksymalnej szczupłości, czują się nieszczęśliwe i nieatrakcyjne. Niestety, znalazła się osoba, która chętnie podsyca to błędne myślenie, wykorzystując do tego wyzwanie szminki. Młodzież uwielbia tego typu wyzwania – wystarczy przypomnieć sobie challenge Kylie Jenner.

  1. Rafał Maserak pokazał pierwsze zdjęcie syna. Gratulują mu największe gwiazdy
  2. Skandal po pogrzebie Królikowskiego. Gigantyczna burza w sieci
  3. Napis na nagrobku, który zbulwersował wielu. Rodzina umieściła niecenzuralne zdani

Wyzwanie szminki – co to jest?

Wyzwanie szminki wymyśliła znana wśród młodzieży Chinka, wokalistka i aktorka Chen Shu. Chodzi o utrzymanie stojącej szminki na swoim obojczyku. Rzecz jasna, żeby to się udało, obojczyk musi być mocno wystający, a więc jego właścicielka niebotycznie chuda. W Wielkiej Brytanii filmik w ciągu doby osiągnął 200 milionów widzów. Młode Brytyjki komentowały:

– Dlaczego jesteś taka szczupła? To niesamowite!

Inna dziewczyna pisała:

– Mam już szminkę, teraz potrzebuję pożyczyć twój obojczyk.

Popularność wyzwania wzbudziła wzmożoną czujność – ledwo ulegliśmy modzie body positive, czyli myślenia o swoim ciele dobrze, w każdym rozmiarze i ze wszystkimi jego cechami, a znów do łask wraca niebezpieczne w skutkach nawoływanie do szczupłości. Nastolatki, to osoby najczęściej chorujące na bulimię i anoreksję. Obie te choroby mają wysoką umieralność. Dlatego musimy być bardzo ostrożni, co ogląda młodzież – moda może być tragiczna w skutkach. W Polsce wyzwanie nie zrobiło się jeszcze tak popularne jak na przykład w Wielkiej Brytanii.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

nastolatki

Wyzwanie szminki ma w pewnym sensie mierzyć szczupłość kobiety.

nastolatki

Posiniaczone wokół ust nastolatki, to był codzienny widok na ulicach, gdy modny zrobił się challenge Kylie Jenner. Nowe wyzwanie ze szminką może być jeszcze bardziej niebezpieczne.

nastolatki

Młode dziewczyny podczas dojrzewania nie umieją zaakceptować zmian, które odbywają się w ich ciele. Łatwo tracą poczucie wartości, jeśli nie spełniają narzucanych kanonów piękna.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Świetny patent na naleśniki. Jeden trik ułatwi ci życie, już nigdy nie zrobisz ich inaczej
  2. Nie żyje wokalistka legendarnego zespołu. Smutne wieści przekazała przyjaciółka
  3. Agnieszka Woźniak-Starak we wstrząsającym wyznaniu: „Miałam stalkera przez 3 lata”

Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania