Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kiedy mężczyzna wyszedł, kelnerka spojrzała na napiwek. Zostawił jej też kartkę, natychmiast ją zamurowało
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 06.12.2020 10:25

Kiedy mężczyzna wyszedł, kelnerka spojrzała na napiwek. Zostawił jej też kartkę, natychmiast ją zamurowało

rachunek
fot. archiwum prywatne

Tego dnia kelnerka miała ręce pełne roboty. W jednej z restauracji w Teksasie ruch był tak duży, że klienci musieli bardzo długo czekać na dania. Kobieta biegała między stolikami, przepraszając gości. Jeden z nich postanowił jej ciężką pracę wynagrodzić w niezwykły sposób. Wyszedł, zostawiając na stole rachunek opłacony na 2069,01 dolarów. Dwa tysiące to napiwek dla kelnerki.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego klient zostawił kelnerce wysoki napiwek
  • Czemu kobieta miała problem z otrzymaniem pieniędzy
  • Jak wygląda system pobierania napiwków w USA

Kelnerka nie mogła uwierzyć w to, co jest napisane na kartce. Gość po prostu docenił jej ciężką pracę, ale trzeba przyznać, że kwota była naprawdę ogromna. Szybko jednak się okazało, że jej wypłacenie wcale nie jest takie proste.

Duży napiwek i problem z wypłaceniem

Mężczyzna, który podarował kobiecie napiwek, naprawdę docenił jej pracę. Jak relacjonowała kelnerka, gdy poinformowała gościa o dłuższym czasie oczekiwania, usłyszała:

W porządku, jestem właścicielem restauracji i rozumiem, jak to jest.

Być może jako restaurator mężczyzna bardzo pozytywnie ocenił pracę kelnerki i chciał ją w ten sposób nagrodzić. Dwa tysiące napiwku zrobiło wrażenie na wszystkich pracownikach, szybko jednak okazało się, że wypłacenie tych pieniędzy nie należy na najłatwiejszych zadań.

Przetworzenie napiwków wyższych niż 500 dolarów wcale nie należy do najłatwiejszych. Bank musi bowiem wykonać specjalną transakcję. Kelnerka jednak pieniądze otrzymała i to za sprawą swojego szefa.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Szef wypłacił dziewczynie pieniądze

Szef i jego pracownica próbowali połączyć się z bankiem, który miał transakcję przekazać. Okazało się, że sprawa jest skomplikowana. Gość, który wystawił kwotę dwóch tysięcy, dzwonił podobno do banku i pytał, czy udało się napiwek wypłacić kelnerce. Słysząc, że niestety nie, miał odpowiedzieć: ok i zostawić sprawę.

Dlatego też instytucja postanowiła zostawić sprawę dziewczyny. Z tym jednak nie pogodził się jej szef, który zdecydował, że wypłaci kobiecie kwotę dwóch tysięcy.

Tym sposobem, kelnerka otrzymała ogromny napiwek, zgodnie z życzeniem klienta. Jak donosiły zagraniczne media, kobieta bardzo się ucieszyła, a tę niebagatelną sumę przeznaczyła na potrzeby swoich dzieci. To niejedyna taka sytuacja, okazuje się, że z napiwkami są związane niezwykłe historie.

Napiwki w USA

Napiwki w USA daje się na zupełnie innych zasadach niż w Polsce. U nas zaokrągla się rachunek, czy dokłada 10 procent z całości. Zazwyczaj w gotówce. Gdy tej nie mamy, czasem zostawiamy rachunek bez napiwku.

W USA byłoby to nie do pomyślenia. Minimalnie należy zostawić 15 procent rachunku. Amerykanie jednak nie używają gotówki, płacąc wypełniają rachunek w miejscu z napisem tip, gdzie wpisują kwotę, którą chcą zostawić. Kelner zabiera kartę (zabiera do kasy, nie przynosi terminala) i przy kasie pobiera pieniądze z karty. Stąd kłopot kelnerki z wypłaceniem 2 tysięcy napiwku, której bank nie przetworzył. Możemy więc pozazdrościć kobiecie szefa, który tę stratę natychmiast kobiecie wynagrodził.

Zobacz wideo:

Sprawę kłopotliwego napiwku nakreślił internetowy dziennikarz.

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: ofeminin.pl

Powiązane
Eurowizja Marcin Mroziński
Kto w poprzednich latach reprezentował Polskę na Eurowizji?