Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Smutne wiadomości z rana, nie żyje kultowy muzyk. Świat stracił dziś ogromny talent
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 15.06.2020 11:13

Smutne wiadomości z rana, nie żyje kultowy muzyk. Świat stracił dziś ogromny talent

unsplash.com

Nie żyje Keith Tipett, brytyjski pianista jazzowy. Miał 72 lata.Keith Tippett rozpoczął swoją karierę w latach 60. Od początku pracował z wielkimi gwiazdami, choć wtedy najpewniej nawet nie wiedział, że płyty, które współtworzył, staną się kultowe i wyznaczą bieg historii muzyki. Oficjalnie nie podano przyczyny śmierci muzyka.

Muzyk, który zmienił oblicze rocka, a także wraz z grupą King Crimson współtworzył ich niezwykłe albumy, nie żyje. Świat muzyki jazzowej, rockowej, ale także komercyjnej pogrążył się w smutku. Straciliśmy dziś wielki talent, który współpracował z najlepszymi od pół wieku.

Keith Tipett nie żyje – słynny muzyk i pianista jazzowy

Kaith Tippet urodził się 25 sierpnia 1947 roku w Brystolu w Wielkiej Brytanii. Karierę rozpoczął już w wieku szkolnym, kiedy to założył szkolny zespół o nazwie Keith Tippett Seven, który wykonywał utwory popularnego wówczas zespołu The Temperance Seven.

W 1967 roku dokonał pierwszych nagrań, które niestety nie przetrwały. Nawiązał wówczas współpracę z Julii Driscoll, wspaniałą brytyjską śpiewaczką, z którą później się ożenił.

  1. Niewyobrażalne sceny na konferencji Andrzeja Dudy. Doszło do ataku, mogło skończyć się tragicznie
  2. Dostał paragon w knajpie i zbladł. Właśnie dzieje się niewyobrażalne nad morzem, ceny zwalają z nóg
  3. Chociaż jedna dobra wiadomość. Ceny produktu używanego na co dzień najniższe od lat

Keith Tippet współpraca z King Crimson

Od stycznia 1970 roku Keith Tippet rozpoczął współpracę z kultową grupą King Crimson. Brał udział w nagraniu trzech najważniejszych płyt: In the Wake of Poseidon (w maju 1970) i Lizard (w grudniu 1970) i Islands (1971).

Od tej pory jego kariera nabrała rozpędu, a płyty, jakie współtworzył, należą do najlepszych gwiazd. W 2001 roku odbył się autorski festiwał Tippeta: Rare Music Club. Tippet był fanem mieszania różnorodnych gatunków, był odkrywcą, wizjonerem, jazzmanem wyjętym poza wszelkie ramy. To niestety niejedyne smutne wiadomości ze świata muzyki.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TEŻ:

  1. Bp Samiec nie krył oburzenia. “Osoby LGBT nie są ideologią, a Siostrami i Braćmi w Chrystusie”
  2. Są ofiary i setki rannych. Porażająca tragedia na autostradzie. Światowe media są wstrząśnięte doniesieniami z Chin
  3. Piękna modelka popełniła samobójstwo. Ujawniono porażające szczegóły śledztwa
  4. Chyba nikt się nie spodziewał. Martyna Wojeciechowska zdecydowanie wypowiedziała się o LGBT
  5. Policja odebrała porażające zgłoszenie. Nie żyje niemowlę, zabezpieczono materiał dowodowy
  6. Niestety, Kasia Cichopek i jej mąż potwierdzili, nie ma już szans na powrót. Zakończyli wspólną przygodę, teraz chcą się zająć swoim życiem. Nie wezmą udziału w „Tańcu z gwiazdami”

Źródło: wikipedia.org