Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Sześcioletnia uczestniczka konkursów piękności została zamordowana. Jej ciało znaleziono w piwnicy
Marta Kulik
Marta Kulik 05.10.2019 16:58

Sześcioletnia uczestniczka konkursów piękności została zamordowana. Jej ciało znaleziono w piwnicy

morderstwo
instagram.com/anangelnamedjonbenet

Morderstwo sześcioletniej uczestniczki konkursów piękności do dziś wywołuje ciarki. W 1996 roku jej ciało znaleziono w piwnicy, a sprawca przez długi czas był nieuchwytny. Po latach na jaw wyszły szokujące informacje w sprawie. Kto zabił JonBenet?

Przerażające morderstwo sprzed 23-lat wstrząsnęło całą Ameryką. 6-letnia wówczas JonBenét Ramsey została znaleziona martwa 26 grudnia we własnym domu. Jej zaginięcie zgłoszono zaledwie kilka godzin wcześniej. W kręgu podejrzanych znalazło się wiele osób, w tym jej najbliższa rodzina. Wiele lat później sprawcą okazała się bestia w ludzkiej skórze.

Morderstwo JonBenét Ramsey

JonBenét Ramsey była dziecięcą gwiazdą USA. Od pierwszych lat życia brała udział w konkursach miss, a znawcy branży wróżyli jej wielką, międzynarodową karierę. Lata później okazało się, że to sława przyczyniła się do jej śmierci. 6-latka zaginęła 26 grudnia 1996 roku, rodzina dostała list z żądaniem okupu, a zaledwie osiem godzin później jej ojciec dokonał przerażającego odkrycia we własnej piwnicy.

morderstwo

Dziewczynka była związana, brutalnie pobita, a na jej ciele śledczy znaleźli ślady wskazujące, że mogło dojść do gwałtu, choć ostatecznie go nie stwierdzono. Sprawcy szukano latami. Podejrzani byli rodzice, 9-letni brat ofiary oraz jej nauczyciel, który przyznał się do zabójstwa. Jego zeznania jednak nie pokrywały się z ustalonymi przez policję faktami.

Kto zabił JonBenét Ramsey?

JonBenét Ramsey zabił Gary Oliva, mężczyzna skazany za posiadanie nielegalnych materiałów z udziałem dzieci. Wśród fotografii, które znaleziono w jego rzeczach, były też zdjęcia zamordowanej 6-latki. Mężczyznę wydał jego znajomy, któremu ten miał wyznać całą prawdę w liście. W 2019 roku Oliva oficjalnie przyznał się do zabicia małej miss.

-Nigdy nie kochałem nikogo tak, jak JonBenet. Jej głowa wyślizgnęła mi się z rąk i roztrzaskała się na pół. Patrzyłem, jak umiera. To był wypadek, przysięgam. Proszę, uwierzcie mi. Ona nie była taka jak inne dzieci — pisał w liście.

morderstwo

Mężczyzna mieszkał niedaleko miejsca zbrodni. Ze słów skazanego wynika, że 6-latka nie była jego jedyną ofiarą. W trakcie procesu mówił, że źle robił, zabijając dzieci. Twierdził, że JonBenét zmieniła jego życie i usunęła z niego całe zło. Jej ciało nazywał ciałem bogini. Śmierć dziewczynki wciąż jednak pozostaje zagadką, bo na jej ubraniach znaleziono inne DNA. Śledztwo w tej sprawie wciąż trwa.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Majątek Lewandowskiej robi wrażenie. W rok zarobiła astronomiczną sumę
  2. Teściowa postanowiła zrobić imprezę w domu swojej córki. Gdy jej mąż niespodziewanie się zjawił, zemdlał
  3. Panna młoda dzień po ślubie obudziła się nie w swojej sypialni. Była przywiązana do łóżka
  4. Znaki zodiaku, które potrafią wyczuć fałszywych ludzi. Nic się przed nimi nie ukryje
  5. Przypadkiem zobaczyła monitoring z wesela. Jest zdruzgotana, goście nie wiedzieli, że wokół były ukryte kamery
  6. Ten test powie o Tobie więcej niż każdy psycholog. Wystarczy odpowiedzieć na kilka pozornie prostych pytań
Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania