Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nieprawdopodobne, kim z wykształcenia jest Monika Olejnik. Dziennikarka skończyła aż dwa kierunki
Karol Osiński
Karol Osiński 11.02.2021 10:38

Nieprawdopodobne, kim z wykształcenia jest Monika Olejnik. Dziennikarka skończyła aż dwa kierunki

Monika Olejnik
fot. TRICOLORS/East News

Monika Olejnik od lat znajduje się na szczycie sław polskiego dziennikarstwa. Znana jest ze swojego bardzo odważnego podejścia do wielu spraw, co tylko świadczy o jej profesjonalizmie. Jakiś czas temu w wywiadzie dla Dziennika przyznała, że skończyła dwa kierunki studiów. Pierwszym z nich jest Zootechinka na SGGW, z kolei dziennikarstwo ukończyła dopiero podyplomowo.

Monika Olejnik w wielu swoich wywiadach wywoływała mnóstwo kontrowersji, głównie przez zadawane przez siebie pytania. Dziennikarka potrafi zadawać takie, na które ciężko odpowiedzieć nawet najmądrzejszym ludziom w kraju. Chociaż większość swojego życia poświęciła dziennikarstwu, to z wykształcenia jest również zootechnikiem.

Monika Olejnik wykształcenie

Od wielu lat znana zarówno widzom, jak i słuchaczom Monika Olejnik, to jedna z najpopularniejszych dziennikarek w Polsce. W swojej karierze prowadziła wiele programów, czy audycji publicystycznych. Przez te wszystkie lata wyrobiła sobie tak doskonały warsztat zawodowy, że niejeden rozmówca drży przed spotkaniem z nią w studio.

Monika Olejnik słynie z bardzo ostrego języka. Potrafi zadawać pytania, których żaden z jej gości się nie spodziewa. Nic dziwnego zatem, że przez tak długi czas znajduje się na szczycie polskiego dziennikarstwa i wielu ludzi chce nawiązywać z nią kontakt.

Jako dziennikarka pracuje od początku lat 80. jednak całkiem niedawno na jaw wyszło, że dziennikarstwo nie było jej pierwszym wyborem. Po ukończeniu liceum ogólnokształcącego postanowiła wybrać się na studia, o które nikt wcześniej, by jej nie podejrzewał.

A mowa tutaj o studiach zootechnicznych, na Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Prowadząca popularny program Kropka nad i na antenie TVN24 postanowiła jakiś czas temu wypowiedzieć się na temat swojego wykształcenia dla Dziennika.

Po zootechnice skończyłam dziennikarstwo i byłam na praktyce w redakcji rolnej. Zawsze jednak marzyłam o radiowej Trójce i zrobiłam reportaż, który się tam ukazał. Zaraz potem poszłam do Trójki – powiedziała Monika Olejnik w rozmowie z Dziennikiem.

Monika Olejnik kariera

To dobry moment, by niejako pokrótce podsumować dotychczasowy przebieg kariery zawodowej Moniki Olejnik. Otóż w latach 1982-2000 pracowała dla Programu III Polskiego Radia, gdzie przeprowadzała mnóstwo wywiadów z politykami i z osobami z życia publicznego.

Po zakończeniu pracy w wyżej przytoczonej stacji radiowej została zatrudniona w Radiu ZET, gdzie spędziła kolejne 15 lat swojej kariery. Tam także prowadziła rozmowy z politykami w bardzo popularnym programie pt. Gość Radia ZET.

Teraz od 11 września 2006 roku prowadzi program Kropka nad i, gdzie czasami zdarzają się dość niespodziewane wpadki. Rozmowy z gośćmi bywają tam tak napięte, że dziennikarka zostaje dosłownie wyprowadzona z równowagi. Jedną z takich sytuacji znajdziecie klikając >tutaj<.

Zobacz zdjęcie:

Monika Olejnik

Monika Olejnik skończyła dwa kierunki studiów.

monika olejnik

Dziennikarka jest absolwentką Zootechniki na SGGW w Warszawie, a dziennikarstwo ukończyła podyplomowo.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: se.pl