Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Wielka tragedia, zmarła nagle 5 dni po swoich okrągłych urodzinach. Fani słynnej modelki zdruzgotani
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 23.12.2020 19:20

Wielka tragedia, zmarła nagle 5 dni po swoich okrągłych urodzinach. Fani słynnej modelki zdruzgotani

modelka
fot. Rex Features/East News, David Fisher/Shutterstock

Nie żyje najsłynniejsza brytyjska modelka Stella Tennant. Gwiazda pochodziła z arystokratycznej rodziny. Zmarła pięć dni po swoich okrągłych urodzinach, mając zaledwie 50 lat. Była twarzą topowych marek oraz magazynów mody.

Modelka Stella Tennant nie żyje. Była wielką inspiracją dla niektórych projektantów mody, m.in. Karla Lagerfelda. O śmierci królowej wybiegów poinformowała rodzina.

Nie żyje brytyjska modelka Stella Tennant

Z wielkim żalem i smutkiem informujemy o śmierci Stelli Tennant. Wspaniała kobieta i nasza odwieczna inspiracja odeszła 22 grudnia 2020. Będziemy tęsknić — napisała w oświadczeniu rodzina modelki, jednocześnie prosząc o uszanowanie ich prywatności. Dodali, że szczegóły dotyczące nabożeństwa żałobnego zostaną przekazane później, w oddzielnym komunikacie.

Urodziła się 17 grudnia 1970 roku w arystokratycznej rodzinie w Szkocji. Jej kariera w modellingu rozpoczęła się, gdy studiowała jeszcze rzeźbiarstwo w Winchester School of Arts na początku lat 90. ubiegłego wieku.

Podobno Stella miała wysłać wtedy swoje zdjęcie do popularnego magazynu mody, a jej przyjaciel przedstawił ją dziennikarce Vogue. Do jej szybkiej drogi na szczyt przyczyniło się kilka elementów m.in. arystokratyczne pochodzenie, nienaganne maniery oraz charakterystyczny, jak na tamte czasy, wygląd (miała kolczyki w nosie).

Uczęszczała na sesje do takich fotografów jak Steven Meisel i Bruce Webber. Można ją było oglądać na okładkach prestiżowych magazynów mody, np. Vogue (w wydaniach brytyjskim, francuskim i włoskim), Harper’s Bazaar i Numero.

Modelka prezentowała kolekcje takich światowej sławy projektantów jak m.in. Calvin Klein, Chanel, Christian Dior, Dolce & Gabbana, Gianni Versace czy Valentino. Została pożegnana przez wielkie sławy związane ze światem mody.

Zmarła brytyjska modelka. Wcześniej rozstała się z mężem

W sierpniu tego roku ujawniono, że na początku 2020 rozstała się ze swoim mężem Davidem Lasnetem. Para była ze sobą 21 lat po ślubie. Posiadali mnóstwo drogich nieruchomości m.in. luksusowy dom i stajnie w Edynburgu oraz okazałą posiadłość blisko ojca.

Poznali się jeszcze, gdy ona była u szczytu swojej kariery. Połączyła ich praca, ponieważ on fotografował ją podczas jednej z sesji. Ślub oraz wesele pary było głośnym wydarzeniem towarzyskim.

Mieszkali wspólnie w pobliżu XVI-wiecznej posiadłości jej rodziców w Scottish Borders. Razem mieli czworo dzieci, które wspólnie wychowywali.

Po intensywnych dla niej latach 90., na które przypadł okres świetności jej kariery, usunęła się w cień. Nadal aktywnie działała, ale na rzecz środowiska.

Promowała zmniejszone zużycie energii oraz zrównoważoną modę. W jednym z wywiadów z tamtego roku stwierdziła, że zmiana przyzwyczajeń zajmuje dużo czasu, ale to krok we właściwym kierunku.

Niestety to niejedyna smutna wiadomość, o której dzisiaj informowaliśmy. Zmarł mężczyzna, który bawił kilka pokoleń Polek i Polaków.

Zobacz zdjęcie:

modelka

Nie żyje modelka Stella Tennant.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Powiązane
mamy gwiazd
Dopasuj mamę do gwiazdy! Niektóre z nich są identyczne. 6 na 10 to już dobry wynik