Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Mocny komunikat Janiny Ochojskiej dot. użycia armatek wodnych na granicy
Michał Fitz
Michał Fitz 16.11.2021 16:38

Mocny komunikat Janiny Ochojskiej dot. użycia armatek wodnych na granicy

fot. instagram.com/twojatwarzbrzmiznajomo

W ostatnich godzinach doszło do kolejnych dramatycznych scen przy granicy z Białorusią. Straż Graniczna była zmuszona do tego, by użyć armatek wodnych. Tę reakcję ostro skomentowała Janina Ochojska.

Założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej zwróciła uwagę na to, jak niebezpieczne w skutkach mogą być takie działania wobec uchodźców.

Janina Ochojska komentuje zachowanie Straży Granicznej

Straż Graniczna użyła dziś wobec uchodźców armatek wodnych. Był to sposób na odparcie ataków, gdyż migranci zaczęli rzucać w żołnierzy kamieniami.

Janina Ochojska zwróciła uwagę na to, że takie działania są niezwykle groźne dla uchodźców, gdyż ci mogą być po wszystkim całkowicie przemoczeni, co może doprowadzić do śmierci z wyziębienia. Temperatura oscyluje bowiem wokół zera, a nie wszyscy mają ciuchy na zmianę.

– Tragedia na granicy została wywołana przez Wasze błędy w zarządzaniu tą sytuacją. Ogarnijcie się. Można jeszcze coś zrobić. – grzmiała w kierunku Mariusza Kamińskiego Ochojska.

Jej słowa wywołały duże kontrowersje, bowiem dzisiaj jeden z policjantów, który dostał kamieniem, pilnie trafił z pękniętą kością czaszki do szpitala. W związku z powyższym wielu internautów uważa, że użycie armatek wodnych, mających na celu ostudzenie agresji ze strony migrantów forsujących granicę było zasadne.

Zobacz post:

Użycie armatek wodnych na migrantów, którzy nie mają się gdzie osuszyć grozi śmiercią z powodu zamarznięcia. Obciąży ona @Straz_Graniczna oraz @Kaminski_M_. Tragedia na granicy została wywołana przez Wasze błędy w zarządzaniu tą sytuacją. Ogarnijcie się. Można jeszcze coś zrobić. https://t.co/KR1TKm2ZFi

— Janina Ochojska (@JaninaOchojska) November 16, 2021


Źródło: Twitter.com

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Nagły komunikat Morawieckiego. Chodzi o sytuację na granicy polsko-białoruskiej
  2. Przykra wiadomość ws. stanu zdrowia królowej Elżbiety II
  3. Kasjerka z Żabki ostrzega wszystkich przed wielkim oszustwem

Powiązane
Sławomir, Zenon Martyniuk
Jak dobrze znasz disco polo? 7 na 10 to już świetny wynik