Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Młoda kobieta opowiedziała, jak potraktował ją lekarz podczas rutynowego badania
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 21.12.2022 22:10

Młoda kobieta opowiedziała, jak potraktował ją lekarz podczas rutynowego badania

Kobieta
studioroman, canva.com

Kobieta, udając się do lekarza, niestety ryzykuje nie tylko to, że trafi na brak profesjonalizmu. W skrajnych przypadkach może ją spotkać molestowanie. Tak było i tym razem. Pacjentka wszystko opisała w sieci.

Kiedy idziemy na wizytę lekarską, zwłaszcza w tak delikatnej dziedzinie, jak ginekologia czy badanie piersi, szczególnie zależy nam, by zostać potraktowanymi godnie i z szacunkiem. Niestety nie zawsze się to udaje.

Kobieta opisała, co spotkało ją u lekarza na badaniu piersi

Sytuacja została opisana w formie listu na portalu Onet. Rozgoryczona autorka opowiedziała w nim, co spotkało ją na badaniu USG piersi. Dodajmy na początku, że historia jest bardzo nieprzyjemna.

Na początku wspomniała, że przez kilka lat nie chodziła na te badania z powodu traumy, jaka spotkała ją, kiedy była jeszcze nastolatką. Lekarz potraktował ją wtedy z czystą pogardą.

Kiedy po latach udała się do lekarki, potraktowała ją zupełnie inaczej. Niestety, skierowanie na USG piersi ponownie przypłaciła złymi wspomnieniami, mimo że lekarz sprawiał wrażenie miłego i kompetentnego.

Nieetyczne uwagi lekarza podczas badania

W liście kobiety czytamy, że badanie trwało bardzo długo i przeciągało się w nienaturalny sposób. Nie to było jednak najgorsze, lecz słowa, jakie padły na samym początku.

Znikąd, rzucił: „No bardzo ładne, jędrne piersi. Widać, że pani nie rodziła”. I dodał: „A planuje pani?” – wspominała pacjentka.

Warto dodać, że tego typu uwagi, niemające nic wspólnego z badaniem, są molestowaniem seksualnym. Bohaterka historii nie bez powodu poczuła się niekomfortowo. Na koniec dodała, że później poszła na inną wizytę, na której badanie trwało dużo krócej.

Reklama

TOP5 nieoczywistych prezentów dla dzieci

Nie twierdzę też, że to kwestia płci, bo spotykałam świetnych doktorów – po prostu dwa razy miałam pecha. Tylko wolałabym go nie mieć. Każdy lekarz i każda lekarka powinni zachowywać się profesjonalnie i widzieć w pacjencie człowieka. Tylko tyle i aż tyle – dodaje na koniec.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby
  2. Uporczywy problem zniknie. Wystarczy zrobić jedną rzecz
  3. W Pepco pojawiła się sukienka idealna na święta. Cena zachwyca, Polki biegiem ruszą na zakupy

Iberion wspiera akcję na rzecz żołnierzy z Ukrainy, zbieramy na 30 kamizelek kuloodpornych dla walczących w krytycznych obszarach. Ty również możesz pomóc, zachęcamy do dołączenia — każda złotówka ma znaczenie. 

Źródło: Onet

Powiązane
Magdalena Wójcik i Manuela Michalak
Wielki test wiedzy o programie Big Brother. Aby go zdać, musisz mieć minimum 12/16