Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazało najnowszy komunikat. Pilne wieści dla tysięcy rodziców, sytuacja jest poważna
Karol Osiński
Karol Osiński 22.09.2020 21:45

Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazało najnowszy komunikat. Pilne wieści dla tysięcy rodziców, sytuacja jest poważna

BENEDYKT XVI
fot. Lelum

Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało najnowsze informacje w sprawie Polskiego szkolnictwa. Dotyczą one zarówno przedszkoli, szkół podstawowych, jak i liceów. Sytuacja jest poważna. Dzięki temu rodzice będą mogli wiedzieć co robić. Wkrótce możemy spodziewać się kolejnych informacji w tej kwestii.

Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazało bardzo pilny komunikat, który jest naprawdę ważny dla rodziców w Polsce. Z MEN coraz częściej napływają informacje dotyczące obecnej sytuacji w kraju, jednak niestety w ostatnim czasie nie były one optymistyczne. Teraz sytuacja jest równie poważna. Wkrótce możemy spodziewać się kolejnych wiadomości w tej sprawie.

Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazało pilne informacje

Ministerstwo Edukacji Narodowej za pośrednictwem Twittera podało najnowszą statystykę dotyczącą Polskiego szkolnictwa. Jak poinformowano, w porównaniu z dniem wczorajszym odnotowano wzrost liczby szkół uczących się w trybie stacjonarnym. Jeszcze wczoraj wynosiła ona 99,41% w skali kraju, a dziś wzrosła do 99,48%.

Najnowsze informacje mówią o tym, że 0,14% szkół w dalszym ciągu odbywa naukę w trybie zdalnym, natomiast 0,38% stosuje tryb nauki mieszanej. Jest to stan na dzień 22 września 2020 roku, godz. 14:00. Według MEN dokładna liczba szkół uczących się stacjonarnie wynosi 48 231, zdalnie 68, a mieszanie 185.

  1. Komunikat ministerstwa zdrowia z samego rana. Zalecają Polakom zasadę 1 przez 3
  2. Niesamowite wieści, Tomasz Komenda zdobył nową pracę u gwiazdora TVN. Poruszające, czym się zajmie
  3. Łzy radości i wielka duma. Dagmara Kaźmierska ogłosiła najwspanialszą nowinę z życia Conana

Koronawirus w Polsce

Od momentu rozpoczęcia roku szkolnego coraz częściej dochodzi do zakażeń koronawirusem w szkołach. Lokalne media co rusz podają o najnowszych zakażeniach w konkretnych rejonach. Kilka przypadków odnotowano już w województwie lubelskim.

Sytuacja w kraju jest bardzo poważna, dlatego w każdym przypadku wykrycia koronawirusa w szkołach, stosowany jest wymóg przejścia na natychmiastowy tryb nauki zdalnej.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Funkcjonowanie szkół i placówek oświatowych (stan na 22.09, godz. 14:00) ➡️ 99,48 proc. przedszkoli, szkół i placówek pracuje w trybie stacjonarnym. #BezpiecznaSzkoła #bezpieczeństwo #szkoła pic.twitter.com/6vFfROPxHP

— Ministerstwo Edukacji Narodowej (@MEN_GOV_PL) September 22, 2020

Powiązane
Sławomir, Zenon Martyniuk
Jak dobrze znasz disco polo? 7 na 10 to już świetny wynik