Ministerstwo Edukacji opublikowało wiadomość. Na informacje czekali rodzice i uczniowie
W czwartek rano Ministerstwo Edukacji Narodowej (MEN) w swoich mediach społecznościowych zamieściło ważny komunikat. Na specjalnie przygotowanej grafice możemy dowiedzieć się, w jakim trybie pracują przedszkola.
Ministerstwo Edukacji przekazało ważne informacje.
Ministerstwo Edukacji przekazało ważną wiadomość. Niektórzy rodzice i opiekunowie z niepokojem patrzą na obecną sytuację epidemiologiczną.
Ministerstwo Edukacji przekazało ważny komunikat
- Poruszające słowa uczestniczki Powstania Warszawskiego o proteście kobiet. Wideo obiegło sieć, łzy same napływają do oczu
- Nieoficjalne: czy będzie pełny lockdown, zamknięte szkoły i sklepy? Minister zdrowia chce ogromnych restrykcji
- Kiedy szczyt zachorowań w Polsce? „RP” podała porażający datę dla obywateli
- Właśnie wydano ostrzeżenie dla Polaków. Może być niebezpiecznie
- Rząd wykorzystał zamieszanie, po cichu wprowadził nowy podatek. Objęte tysiące Polaków
- Tadeusz Rydzyk pociągnął prezydenta za język. Nie wyprze się swoich słów sprzed kilku lat
- Masz w kieszeni 5 złotych? Biegnij po składniki na wybitne ciasto, błyskawiczne i tanie, smakuje jak niebo
26 października było ich z kolei 96,8 proc. W ciągu dwóch dni ta statystyka zmalała do 95,4 proc. To spadek o 1,4 punktu procentowego.
- Dziś rząd ogłosi kolejne obostrzenia dla Polaków. Pilna konferencja premiera na PGE Narodowym
- Z ostatniej chwili: Minister zabrał głos ws. lockdownu. Polacy wstrzymali oddech
- Nie żyje ceniony polski artysta. Zmarł w środę, miał koronawirusa
Koronawirus w Polsce: 28 października prawie 5 proc. przedszkoli w trybie niestacjonarnym
Przedstawione dane obrazują stan na 28 października 2020 roku na godzinę 14.00. Statystyki zostały sporządzone na podstawie zebranych danych, „otrzymanych od kuratorów oświaty, przekazanych przez dyrektorów przedszkoli oraz innych form wychowania przedszkolnego”.
ZOBACZ ZDJĘCIE:
Funkcjonowanie przedszkoli i innych form wychowania przedszkolnego – stan na 28 października:
➡️14 556 – tryb stacjonarny (95,4 proc. wszystkich);
➡️355 – tryb mieszany (2,3 proc. wszystkich);
➡️349 – tryb zdalny (2,3 proc. wszystkich).#edukacja #bezpieczeństwo #przedszkole pic.twitter.com/ZzdApIpj4s— Ministerstwo Edukacji Narodowej (@MEN_GOV_PL) October 29, 2020
Źródło: twitter.com
Ministerstwo Edukacji w czwartek z samego rana opublikowało ważną wiadomość. Na podobne informacje z pewnością czekali wychowankowie oraz ich rodzice i prawni opiekunowie. Komunikat wydany przez MEN można znaleźć na ich mediach społecznościowych. Niektórzy na bieżąco obserwują rozwój sytuacji, ponieważ boją się o swoje małe pociechy.
— Funkcjonowanie przedszkoli i innych form wychowania przedszkolnego — stan na 28 października:
Od soboty, 24 października cała Polska została objęta obostrzeniami z czerwonej strefy. Jedną z jej restrykcji jest objęcie szkół ponadpodstawowych nakazem nauki zdalnej.
Wcześniej podobne statystyki o stanie funkcjonowania placówek oświaty w Polsce Ministerstwo Edukacji publikowało na temat szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jednak odkąd weszło nowe obostrzenie o nauce zdalnej dla tych placówek, nie ma sensu przedstawiać takich danych.
Natomiast od poniedziałku, 26 października ten nakaz został rozszerzony także na najstarsze dzieci z podstawówek. Uczniowie klas 4-8 również musieli pozostać w domach, aby uczyć się przed komputerem lub tabletem.
Niestety wyraźnie widać, że niemal z dnia na dzień coraz więcej przedszkoli musi przechodzić na tryb hybrydowy lub zdalny. Jeszcze wczoraj MEN przedstawiało, że 96,1 proc. przedszkoli w sakli całej Polski funkcjonuje w trybie stacjonarnym.
Dlatego tym razem statystyki dotyczą przedszkoli. Niektórzy rodzice najmłodszych nie ukrywają, że bardzo martwią się o swoje pociechy.
- 14 556 — tryb stacjonarny (95,4 proc. wszystkich);
- 355 — tryb mieszany (2,3 proc. wszystkich);
- 349 — tryb zdalny (2,3 proc. wszystkich) — możemy przeczytać m.in. na Twitterze.
ZOBACZ TEŻ:
Ale w obecnej sytuacji mało są w stanie zrobić. Nie każdą rodzinę stać na opiekunkę, a przecież rodzice muszą chodzić do pracy i zarabiać na utrzymanie. Nie mogą zostawić dzieci samych w domu bez opieki.
Boicie się o swoje najmłodsze pociechy? A może któreś z przedszkoli waszych dzieci zostało zamknięte z powodu epidemii?