Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Mąż Ewy Bem przekazał smutne wieści. To dlatego odwołano koncerty
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 24.05.2024 11:12

Mąż Ewy Bem przekazał smutne wieści. To dlatego odwołano koncerty

Ewa Bem
Fot. KAPiF

73-letnia Ewa Bem na w Polsce grono wiernych fanów, którzy z niepokojem przyglądają się temu, jak odwołuje kolejne koncerty. Po przerwie spowodowanej rodzinną tragedią występy przed publicznością stały się dla artystki sposobem na powrót do codzienności. Niestety od pewnego czasu jej występy są anulowane. Dlaczego? Jej mąż właśnie ujawnił przykre informacje.

Ewa Bem zawiesiła karierę po rodzinnej tragedii

Ewa Bem jest znaną i cenioną wokalistką, która święci triumfy na polskiej scenie muzycznej już od ponad 50 lat. W 2017 roku w życiu artystki rozgrywał się ogromny dramat, dlatego na jakiś czas musiała zawiesić koncertowanie. U jej starszej córki, Pameli Bem-Niedziałek, zdiagnozowano glejaka mózgu, podczas gdy była ona w drugiej ciąży. Aby zwiększyć jej szanse na walkę z chorobą, lekarze wywołali poród już w 6. miesiącu ciąży. Po tym wydarzeniu córka artystki żyła jeszcze 2 lata. Choroba pokonała ją 30 września 2017 roku.

Strata dziecka była dla Bem ogromnym ciosem. Wokalistka pogrążyła się w żałobie, na jakiś czas porzucając działalność artystyczną. W tym trudnym czasie w całości poświęciła się rodzinie, szczególności wnukom, które zostały osierocone. Dopiero po jakimś czasie artystka zdecydowała się wrócić na scenę za namową swojej drugiej córki, Gabrieli. Gwiazda wystąpiła po raz pierwszy po przerwie na jubileuszu 50-lecia swojej kariery, podczas Ladies’ Jazz Festival 31 lipca 2021 roku w Gdyni. Niecały miesiąc później dała koncert na festiwalu w Sopocie. 

Od tego czasu regularnie występowała w różnych miejscach w całej Polsce. Fakt, że mogła skupić się na karierze i jednocześnie poświęcić się temu, co kocha, pozwolił jej stanąć na nogi po rodzinnej tragedii. Niestety od pewnego czasu artystka odwołuje koncerty, a zaniepokojeni fani zastanawiają się, co jest tego przyczyną.

Smutne wieści o Ewie Bem. Koncerty odwołane, jest komunikat Ewa Bem przeżyła tragedię. Śmierć przyszła za szybko, w wyjątkowym dniu zdecydowała się zabrać głos

Ewa Bem odwołuje kolejne koncerty. Co się dzieje z uwielbianą wokalistką?

Doniesienia o tym, że Ewa Bem odwołuje koncerty, sięgają jeszcze zeszłego roku. Podczas festiwalu w Sopocie nagle okazało się, że artystka nie będzie w stanie pojawić się na scenie Opery Leśnej. Te smutne wieści przekazała prowadząca to wydarzenie, Anna Karwan. Przesłała wokalistce słowa pełne wsparcia, jednak nie zdradziła, jaki był powód jej nieobecności:

Pozwolę sobie na kilka słów prywaty. Pani Ewo Bem, nasza królowo, nie mogła pani do nas dojechać na nasz festiwal, ale my wysyłamy największą moc zdrowia, szczęścia. Będziemy na panią czekać – mówiła Karwan.

Od tego czasu legendarna wokalistka coraz rzadziej pokazywała się na scenie, a informacje o tym, że odwoływane są jej kolejne koncerty, stały się nagminne. Jeszcze w tym miesiącu artystka miała zaśpiewać na wydarzeniu “In Memory Of Tina Turner”, które odbędzie się 25 maja w Katowicach. Już przekazano, że zastąpi ją tego dnia Olga Szomańska. Niedługo później odwołano jeszcze późniejszy, wrześniowy koncert Bem, który miał odbyć się w Warszawie. Nie jest również pewne, czy wokalistka wystąpi na festiwalu w Sopocie. 

Fani nie ukrywają, że są tą sytuacją bardzo zaniepokojeni. W obliczu kolejnych wieści o anulowanych koncertach zaczęto spekulować, że artystka zmaga się z problemami zdrowotnymi.

Ewa Bem (1).jpg
Fot. KAPiF

ZOBACZ TEŻ: Wielkie zaskoczenie w Sopocie. Ewa Bem tak zwróciła się do publiczności, że trudno się nie wzruszyć

Mąż Ewy Bem przekazał smutne informacje. Z tym mierzy się artystka

Wierni fani nie mogli doczekać się dorocznego występu Ewy Bem na scenie Opery Leśnej na festiwalu w Sopocie. Niestety również i ten koncert stanął pod znakiem zapytania. Jaka jest tego przyczyna? Mąż wokalistki, Ryszard Sibilski, właśnie otworzył się na ten temat w rozmowie z “Rewią”. Informacje, które ujawnił, zmroziły internautów.

Mieliśmy trochę zdrowotnych problemów. Na razie czas odpocząć. Zobaczymy, co będzie dalej – przekazał Sibilski.

Okazuje się, że Bem obecnie odpoczywa, co mieli zalecić jej lekarze. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku tłumaczono jej przedłużającą się nieobecność na scenie przemęczeniem:

To tylko drobna niedyspozycja fizyczna, przeciążenie pracą. Artystka niedługo wróci na scenę i do czynnej działalności artystycznej – tłumaczono w wywiadzie z “Wirtualną Polską”.

Czy już wtedy wokalistka zmagała się z tajemniczą chorobą? Niestety te informacje nie są potwierdzone, dlatego nie pozostaje nic innego, jak życzyć artystce jak najszybszego powrotu do zdrowia.

Ewa Bema.jpg
Fot. KAPiF