Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Matka zmarłej w 22 tygodniu ciąży Izy pokazała SMS-y od córki. Napisała je tuż przed śmiercią
Karol Osiński
Karol Osiński 04.11.2021 19:42

Matka zmarłej w 22 tygodniu ciąży Izy pokazała SMS-y od córki. Napisała je tuż przed śmiercią

Śmierć 30-letniej Izabeli w Pszczynie
fot. kadr „Uwaga TVN”

Śmierć 30-letniej Izabeli w Pszczynie wstrząsnęła całym krajem. Dziennikarze „Uwagi” skontaktowali się z jej mamą, Barbarą, która pokazała SMS-y, jakie napisała do niej córka tuż przed śmiercią. 30-latka sygnalizowała, że z uwagi na obowiązujące przepisy nie może usunąć ciąży.

Izabela zmarła na sepsę w 22. tygodniu ciąży zaraz po tym, jak obumarł jej płód. Pani Barbara opowiedziała, jak wyglądały pierwsze oznaki nadchodzącego niebezpieczeństwa.

Śmierć 30-letniej Izabeli w Pszczynie: Pani Barbara pokazała SMS-y od córki

30-latka pojechała do szpitala ze swoją córką, po tym, jak rozbiła sobie nos podczas jednej z zabaw. Kiedy wracała, zadzwoniła do mamy, informując ją, że prawdopodobnie odeszły jej wody, co mogło być wywołane stresem. Następnie otrzymała skierowanie do Szpitala Powiatowego w Pszczynie w woj. śląskim.

Jeszcze przed tym zdarzeniem lekarze informowali Izabelę, że jej ciąża może być zagrożona ze względu na ryzyko wystąpienia wad płodu. Mimo to zdecydowała, że urodzi dziecko, a następnego dnia stawiła się w szpitalu. Jej mama, Pani Barbara opowiedziała w programie „Uwaga” TVN, jakie SMS-y wysłała do niej córka zaraz po przejściu badań.

Dziecko waży 485 gramów. Na razie dzięki ustawie aborcyjnej muszę leżeć. I nic nie mogą zrobić. Zaczekają, aż umrze lub coś się zacznie, a jeśli nie, to mogę spodziewać się sepsy. Przyspieszyć nie mogą. Musi albo przestać bić serce, albo coś się musi zacząć – opowiadała kobieta.

Następnie Izabela miała poinformować matkę, że obawy o sepsę okazały się słuszne, gdyż po krótkim czasie dostała bardzo wysokiej gorączki, rzędu 39,9 stopnia. Najgorszy w tym wszystkim jest fakt, że nikt miał jej nie zmierzyć temperatury, a zrobiła to sama, gdyż wzięła ze sobą termometr.

Lekarze mieli nie zrobić nic i czekać aż płód obumrze. Dopiero jak do tego doszło, przystąpili do zabiegu cesarskiego cięcia. Ostatecznie 30-latka zmarła, a jej śmierć wywołała sepsa.

Zobacz wideo:

Dziś w UWADZE! rozmowa z matką i bratem 30-letniej Izabeli, której śmierć wstrząsnęła Polską. Będąca w piątym miesiącu ciąży kobieta zmarła na sepsę w szpitalu. Pełnomocniczka rodziny zmarłej stwierdziła, że do śmierci 30-latki doszło, gdyż lekarze czekali, aż płód obumrze. pic.twitter.com/lb7UuyvE0i

— UWAGA! TVN (@UWAGATVN) November 3, 2021

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl
Powiązane
Beata Tadla, Beata Tyszkiewicz, Marcin Hakiel, logo "Taniec z Gwiazdami"
Kto wygrał 3. edycję "Tańca z gwiazdami"? A kto zbierał najgorsze noty w 8. odsłonie?