Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Do sieci trafiło zdjęcie pobitego 2-latka. Interweniowała obca kobieta, postawiła na nogi policję i pogotowie
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 17.01.2021 17:34

Do sieci trafiło zdjęcie pobitego 2-latka. Interweniowała obca kobieta, postawiła na nogi policję i pogotowie

matka
Fot. LisaRigoniPhotography, Pixabay

Ktoś wrzucił do sieci zdjęcie pobitego dwulatka. Zaniepokojona internautka zadzwoniła na policję i zawiadomiła o niecodziennej fotografii oraz treści, która sugerowała, że sprawczynią pobicia jest rodzicielka dziecka. Po zgłoszeniu łódzki policjanci zatrzymali 20-letnią kobietę — poinformował Polsat News.

Zaraz po otrzymaniu zgłoszenia policjanci szybko ustalili, gdzie przebywa dwulatek. Pojechali do mieszkania na terenie łódzkiej dzielnicy Górna. Tam zastali również podejrzaną kobietę, która okazała się być matką dziecka.

Zdjęcie pobitego dwulatka do sieci

Wygląda na to, że osoba nie za bardzo myślała o tym, co takiego publikuje w mediach społecznościowych. Z pewnością nie spodziewała się, że zainterweniuje obca kobieta, która zobaczy jej zdjęcia w sieci.

Dziecko miało wyraźne ślady pobicia, dlatego też wezwano do niego karetkę, która zabrała chłopca do szpitala. Kobieta została zatrzymana — relacjonował podkom. Aneta Sobieraj z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, jak cytują ją portal.

Policjanci przesłali również dokumentację ze sprawy do sądu rodzinnego, aby ustalić opiekę nad dzieckiem. Jak na razie portal nie przekazał więcej szczegółów w tej sprawie.

Nie poinformowano o tym, czy kobieta usłyszała jakieś zarzuty ani, czy przyznała się do winy. Nie podano również, jaka kara może grozić kobiecie za coś podobnego.

Przemoc w rodzinie, dane statystyczne policji

W Polsce przemoc w rodzinie niestety nadal jest zjawiskiem bardzo powszechnym. Poniższe liczby dotyczą działań podjętych w procedurze „Niebieskie Karty” wyłącznie przez Policję. Przypomnijmy, że również inne podmioty są upoważnione do zwalczania przemocy domowej (pozapolicyjne).

Policyjne dane za rok 2020 pokazują, że ogólna liczba ofiar przemocy w rodzinie wyniosła 85 575 osób. Kolejne 73 228 jest podejrzewanych o przemoc.

Statystyki pokazują, że ofiarami przemocy domowej dużo częściej są kobiety niż mężczyźni (w stosunku 62 866 kobiet do 10 922 mężczyzn). Ofiar przemocy w stosunku do małoletnich odnotowano 11 787, z czego 288 z nich musiano umieścić w bezpiecznym dla nich miejscu, np. rodzina zastępcza czy placówka opiekuńcza.

Bardzo częstą przyczyną przemocy jest alkohol. U niektórych osób wywołuje on agresywne zachowania. Liczba osób podejrzanych sprawców, którzy byli pod wpływem trunków w 2020 roku wyniosła 39 798.

Przedstawione dane są porównywalne do roku 2019. Liczba ogólnych ofiar wyniosła wtedy 88 032, czyli niecałe 2 500 mniej niż w 2020. Takie statystyki pokazują tylko skalę zjawiska, które niestety jest nadal powszechne. Przypomnijmy, że podane liczby nie uwzględniają interwencji np. pomocy społecznej.

Niedawno donosiliśmy o 2-letnim Nikodemie, który był katowany przez 40 dni.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: polsatnews.com, statystyki.policja.pl

Powiązane
Michał Wiśniewski
Jak dobrze znasz teksty piosenek Michała Wiśniewskiego? Prawdziwy fan zdobędzie komplet punktów