Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Matka dostała dziecko po porodzie. Kiedy spojrzała do jego buzi, wpadła w histerię
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 12.12.2020 15:30

Matka dostała dziecko po porodzie. Kiedy spojrzała do jego buzi, wpadła w histerię

dziewczynka
ABC News on YouTube

Na świat przyszedł piękny i zdrowy chłopiec, któremu matka i ojciec dali na imię Nate. Po urodzeniu dziecko przeszło tradycyjne badania. Jednak gdy noworodek trafił z powrotem do mamy i kobieta zajrzała do jego ust, wpadła w histerię. Jego buzia była cała we krwi.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co takiego doprowadziło matkę dziecka do histerii
  • W jaki sposób doszło do takiej poważnej pomyłki, wskutek której ucierpiało dziecko
  • Czy centrum medyczne odniosło się do całej sytuacji

Dziecko miało przejść po urodzeniu tradycyjne badania, takie jak mierzenie, ważenie czy pobieranie krwi. Ale czy w rzeczywistości naprawdę były to tylko standardowe działania?

Zobacz także: Zmęczona obowiązkami? Produkt z Rossmanna za 5 złotych zdziała cuda

Matka dostała dziecko po porodzie. Jego buzia była cała we krwi

Kiedy pielęgniarka przyniosła synka Jennifer Melton z powrotem, matka postanowiła dowiedzieć się, jakie wyniki wyszły jej nowo narodzonemu dziecku. Położna zaczęła wymieniać po kolei badania, które przeszedł noworodek. Już wtedy Melton zaczynała nabierać pewnych podejrzeń i wątpliwości…

Matka, oddając swoje dziecko na rutynowe badania, nie została poinformowana, że jej synek zostanie poddany dodatkowym zabiegom, a co dopiero operacji. Jednak prawda już wkrótce miała wyjść na jaw.

Zobacz także: Skoczek wyrzucony z reprezentacji. Skandal, „dziękuje, do widzenia”

Szybko okazało się, że dziecko przeszło zabieg przecięcia wędzidełka języka. Melton jak każda matka drżała o swoje dziecko, więc łatwo można się domyślić, co czuła, gdy o wszystkim się dowiedziała. Była przerażona.

Położna w wyniku pomyłki lekarzy, przyniosła nie to dziecko, co trzeba. Nate został poddany wyżej wspomnianemu zabiegowi, zamiast innego malucha.

Poprosiłem o niewłaściwe niemowlę… Prawdopodobnie wykonałem zabieg na niemowlęciu innym niż to, na którym zamierzałem. Przyznałem się do błędu i przeprosiłem — możemy przeczytać w odpowiedzi lekarza, która jest widoczna na materialne przygotowanym przez Inside Edition na kanale YouTube.

Nie ma żadnego wytłumaczenia dla zoperowania niewłaściwego dziecka — powiedział prawnik Melton, którego wypowiedź została umieszczona w opisie do materiału wideo.

Lekarze wykonali zbędny zabieg na zdrowym dziecku

Na czym właściwie polega zabieg, który przez pomyłkę lekarze wykonali na zdrowym dziecku? Zbyt krótkie wędzidełko języka u niemowlaka może powodować trudności w ssaniu piersi, wskutek czego niemowlę szybko przejdzie na mleko modyfikowane.

Przerośnięte i niskie wędzidełko wargi górnej jest zazwyczaj przyczyną diastemy, czyli przerwy pomiędzy siekaczami. W tych przypadkach zaleca się wykonanie frenotomii, czyli zabiegu podcięcia wędzidełka.

W przypadku niemowląt taki zabieg wykonuje się za pomocą wyjałowionych nożyczek lub jałowego nożyka chirurgicznego. Krwawienie tamuje się jałową gazą opatrunkową. Zazwyczaj jest ono niewielkie i ustępuje w ciągu kilku minut.

To właśnie takiemu zabiegowi poddano Nate’a. Uniwersyteckie centrum medyczne odmówiło komentarza na temat tego, co się stało. Powoływali się na przepisy dotyczące prywatności.

Z kolei ta mama nie popisała się opiekuńczością. Zostawiła swoje dziecko samo na przystanku.

Zobacz zdjęcia:

matka

Kobieta przeżyła prawdziwy szok.

matka

Jej zdrowy syn przeszedł zabieg podcinania wędzidełka.

Zobacz także na naszych serwisach:

Źródło: youtube.com

Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania