Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Matka przez 40 lat udawała mężczyznę. Powód wywołuje łzy, wszystko zrobiła dla córki
Karina Sulich
Karina Sulich 03.07.2020 11:22

Matka przez 40 lat udawała mężczyznę. Powód wywołuje łzy, wszystko zrobiła dla córki

Matka
unsplash.com @ilumire
Matka to osoba, która kocha bezwarunkowo, a dla swojego dziecka jest w stanie zrobić wszystko. Doskonale udowodniła to kobieta, która przez ponad 40 lat udawała mężczyznę – wszystko, by pomóc swojej jedynej córce. Historia tej rodziny wywołuje prawdziwe łzy wzruszenia, a czyny niezwykłej rodzicielki, koniec końców zostały docenione nawet przez samego prezydenta!
Niesamowita historia kobiety, która dokładnie przez 43 lata udawała mężczyznę, po to, by zapewnić swojej córce godne życie, obiegła już niemal cały świat. Matka, za swoje wieloletnie poświęcenie otrzymała nagrodę od rządu. Jej życie to gotowy scenariusz na film i dowód, że miłość nie zna granic. Historię kobiety opowiedziała w swoim reportażu między innymi telewizja BBC.
Matka udawała mężczyznę
Sisa Abu Dauh z Egiptu wyszła za mąż w wieku 16 lat. Niestety, kiedy kobieta zaszła w ciążę, zmarł jej partner i mimo że rodzina chciała, by dziewczyna ponownie stanęła przed ołtarzem, ta pozostawała niezłomna. W końcu musiała iść do pracy, by zapewnić swojemu dziecku i sobie godne życie.
Matczyna miłość
Matczyna miłość nie zna granic. Egipcjanka w przebraniu mężczyzny najpierw pracowała na budowie, nosząc cegły i wyrabiając beton, następnie w polu czy przy czyszczeniu butów. Kobieta dziennie zarabiała ok. 10 funtów, jednak to jej nie zniechęcało. Kiedy Sisa zarabiała na chleb, jej córka wychowywała się pod czujnym okiem babci.
Choć dziś jej córka jest już dorosła, matka wciąż wstaje o szóstej rano i udaje się na stację, by czyścić buty i zarabiać na rodzinę. Niestety, jej zięć jest poważnie chory, a Sisa jest jedyną osobą, która może pracować, by utrzymać pięcioro wnucząt.
Życie kobiety przez wiele lat nie było łatwe, a kiedy prawda wyszła na jaw, nękana musiała opuścić Luxor. Jednak dzielna matka na zawsze pozostała niezłomna. Teraz, za swoje poświęcenia, została nagrodzona przez rząd i w 2015 roku prezydent Egiptu przyznał jej nagrodę za idealne macierzyństwo.

Tagi: córka matka
Powiązane
Sławomir, Zenon Martyniuk
Jak dobrze znasz disco polo? 7 na 10 to już świetny wynik