Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Marta Kubacka i Dawid Kubacki podjęli ważną decyzję po dramacie, który ich spotkał
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 06.06.2023 10:19

Marta Kubacka i Dawid Kubacki podjęli ważną decyzję po dramacie, który ich spotkał

Dawid Kubacki, Marta Kubacka
fot. LUKASZ GAGULSKI/East News

Ostatnie miesiące nie oszczędzały Dawida Kubackiego i Marty Kubackiej. Kiedy w marcu żona skoczka trafiła w ciężkim stanie do szpitala, ten zakończył swój udział w konkursie o Puchar Świata, by przy niej być. Cała sytuacja miała szczęśliwy finał, jednak co tak naprawdę dolega Marcie Kubackiej?

W ostatnim wywiadzie Dawid Kubacki opowiedział o swoich ustaleniach z żoną, do których doszli po dramatycznych wydarzeniach z marca. Okazuje się, że małżeństwo podjęło wspólnie ważną decyzję. 

Dawid Kubacki i Marta Kubacka podjęli wspólnie ważną decyzję

Marta Kubacka ma za sobą ciężkie chwile. W marcu trafiła do szpitala, gdzie walczyła o życie. jej stan był na tyle poważny, iż jej mąż, Dawid Kubacki, zrezygnował z kontynuowania walki o Puchar Świata, by czuwać przy ukochanej. To, że udało jej się wrócić do zdrowia, określił mianem cudu.

Fani Dawida Kubackiego wciąż zastanawiają się, co spotkało jego żonę. Od momentu, w którym skoczek poinformował o opuszczeniu przez Martę szpitala, pojawiają się pytania o jej chorobę. Widać jednak, że dla małżonków jest to trudny temat, którzy rzadko poruszają. W najnowszym wywiadzie Dawid Kubacki wyjawił, że odjęli wspólnie ważną decyzję. To, czy Marta będzie chciała podzielić się swoją historią, zależy tylko od niej.

Policja pojawiła się w studiu "Pytania na śniadanie". "Dziecko nie oddycha", dramatyczne co Ida Nowakowska i Wolny usłyszeli od mundurowych

Dawid Kubacki szanuje prywatność żony

Odkąd Marta Kubacka trafiła do szpitala, fani zachodzili w głowę, co takiego doprowadziło do jej nagłego pogorszenia się stanu zdrowia. Mimo to Dawid Kubacki niechętnie odpowiadał na zapytania odnośnie choroby żony. Nie zmieniło się to po jej powrocie do domu. 

W programie “Dzień Dobry TVN” prowadzący, Krzysztof Skórzyński, usiłował dowiedzieć się od Dawida Kubackiego czegoś więcej na temat przypadłości jego żony, jednak skoczek udzielił na to pytanie jasnej odpowiedzi:

– Nie chciałbym się w to zagłębiać, bo uważam, że takie dane medyczne to jest sprawa prywatna. A z drugiej strony, jeżeli żona będzie się chciała kiedyś tym podzielić, to jej zostawiam tę decyzję. Sytuacja była bardzo ciężka to tyle, co mogę powiedzieć, ale na szczęście wizyta u Świętego Piotra jest odwołana na co najmniej 50 lat. To jest najważniejsze – powiedział Dawid Kubacki.

Marta Kubacka wraca do zdrowia, a Dawid Kubacki do treningów

Na tę chwilę wiadomo, że Marta Kubacka żyje z wszczepiony rozrusznikiem serca. Na swoim Instagramie pokazała jakiś czas temu, jak wyglądają jej blizny po operacji. I choć zdradziła fanom, że musiała przejść przez trudne momenty, na razie nie zagłębia się w szczegóły historii o swojej przypadłości. 

Dawid Kubacki wpiera żonę w powrocie do zdrowia. W rozmowie z portalem Skijumping powiedział jakiś czas temu, że powoli wracają do normalności. Podkreślił jednak, że po tym, co się stało, nie jest to łatwe. Mimo to powoli, małymi kroczkami, starają się przywrócić codzienność na właściwe tory. Dzięki poprawie stanu zdrowia Marty Kubackiej skoczek mógł powrócić do treningów, na których od jakiegoś czasu daje z siebie wszystko.