Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Maria Kaczyńska zdobyła wykształcenie na uczelni w Sopocie. Sprawnie posługiwała się aż 4 językami
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka 31.07.2019 12:58

Maria Kaczyńska zdobyła wykształcenie na uczelni w Sopocie. Sprawnie posługiwała się aż 4 językami

Bronisław Komorowski
fot. kadr z filmu „Dama”

Maria Kaczyńska: wykształcenie byłej Pierwszej Damy wzbudzało podziw u każdego, kto się o nim dowiadywał. Mimo że marzyła o studiach filologicznych, ostatecznie zdecydowała się na inny, bardzo ambitny kierunek. To absolwentka znanej i szanowanej uczelni. Sprawnie posługiwała się aż 4 językami! Miała szansę na spektakularną karierę naukową. Dlaczego ją przerwała?

Nawet osoby, które nie zgadzały się z polityką Lecha Kaczyńskiego, wspominają jego żonę z szacunkiem i podziwem. Starannie wykonywała obowiązki Pierwszej Damy, godnie wypełniając swoją rolę zarówno w kraju, jak i za granicą. Nie bała się głośno wyrażać własnych opinii, nawet jeśli spotykała ją za to ostra krytyka. Maria Kaczyńska: wykształcenie otwierało przed nią szerokie perspektywy. Mogła zrobić spektakularną karierę naukową, podróżować po świecie, a nawet zająć stanowisko na jednej z zagranicznych uczelni! Zdecydowała się jednak zrezygnować z prestiżowej posady na rzecz… no właśnie, czego? Niewiele Polaków zdaje sobie sprawę, jak gruntownie była wyedukowana.

Co studiowała Maria Kaczyńska? Wykształcenie Pierwszej Damy naprawdę imponuje

Maria Kaczyńska studiowała handel zagraniczny w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Sopocie. Specjalnością, na którą się zdecydowała, był transport morski. Dodatkowo miała znajomość aż czterech języków: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego i rosyjskiego.

Maria Kaczyńska: wykształcenie otworzyło jej drogę do kariery naukowej. Mimo że Pierwsza Dama po maturze rozważała podjęcie nauki na jednym z kierunków humanistycznych, bliscy nalegali, żeby wybrała bardziej praktyczne zajęcie. Po zdobyciu dyplomu magistra nauk ekonomicznych świeżo upieczona studentka rozpoczęła pracę naukową w gdańskim Instytucie Morskim. Przeprowadzała badania odnośnie do perspektywy rozwoju rynków frachtowych na Dalekim Wschodzie.

To właśnie w tamtym okresie Maria Kaczyńska poznała przyszłego męża — Lecha Kaczyńskiego. Para wzięła ślub w 1978 roku, dwa lata od pierwszego spotkania. W 1980 roku na świat przyszła ich jedyna córka Marta Kaczyńska.

Dlaczego Maria Kaczyńska odeszła z pracy?

Maria Kaczyńska odeszła z pracy z powodu narodzin córki. Pierwsza Dama uznała, że woli skupić się na wychowywaniu jedynaczki, a nie rozwoju kariery naukowej.

Mimo że Maria Kaczyńska zwolniła się z pracy, nie zrezygnowała zupełnie z aktywności zawodowej. Żeby podreperować rodzinny budżet, zajmowała się udzielaniem korepetycji oraz przygotowywaniem tłumaczeń. Znajomość przez Pierwszą Damę wielu języków okazała się szczególnie przydatna w późniejszym okresie życia, kiedy razem z mężem odwiedzali inne państwa.

Maria Kaczyńska: wykształcenie Pierwszej Damy było niezwykłe. Z taką znajomością języków i pracą mogła zrobić naprawdę wielką karierę! Jednak uznała, że bardziej od prestiżowego stanowiska ceni szczęście rodzinne i czas spędzony z bliskimi.

ZOBACZ ZDJĘCIA MARII KACZYŃSKIEJ:

maria kaczyńska: wykształcenie

Maria Kaczyńska: wykształcenie Pierwszej Damy było naprawdę niezwykłe.

maria kaczyńska: wykształcenie

Żona Lecha Kaczyńskiego znała aż cztery języki!

maria kaczyńska: wykształcenie

Maria Kaczyńska: wykształcenie było dla niej ważnie, ale nie aż tak, jak szczęśliwa rodzina.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kobieta dostała SMS-a od byłego tuż przed jego ślubem. Jego treść sprawiła, że zaniemówiła
  2. Gwiazdor serialu ”Barwy szczęścia” ujawnił, że jest gejem! Zaskoczył wszystkich
  3. Mężczyzna zrobił kotom czapeczki z ich własnej sierści! Nietypowy pomysł podbija sieć
  4. Nowy prowadzący ”Pytanie na śniadanie” Aleksander Sikora będzie miał cudowną partnerkę w programie
  5. Jak ubierać się w stylu vintage? Ubrania retro wróciły do łask

źródło: pl.wikipedia.org