Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Marek Sierocki z żoną tworzą szczęśliwą rodzinę od 40 lat. Wiemy, jak się poznali
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 28.08.2022 22:46

Marek Sierocki z żoną tworzą szczęśliwą rodzinę od 40 lat. Wiemy, jak się poznali

Marek Sierocki
fot. Fryta 73, CC BY-SA 2.0 , via Wikimedia Commons

Marek Sierocki i jego żona już od 40 lat tworzą szczęśliwe, zgrane małżeństwo. Doczekali się potomka i choć lubiany prowadzący kącika muzycznego „Teleexpressu” nie jest zbyt wylewny, jeśli chodzi o swoją rodzinę, wiemy, że historia miłości jego i Urszuli zaczyna się od niezwykłego spotkania.

Jego zasługi i tytuły aż trudno jest zliczyć. Konferansjer, prezenter, dziennikarz, a do tego akordeonista, dyrektor artystyczny festiwali w Sopocie i Opolu oraz „dzierżawca” Złotego Krzyża za zasługi dla rozwoju telewizji publicznej— Marek Sierocki od dziecka żywił gorącą miłość do muzyki, a jego pasja doprowadziła go na sam szczyt.

27 lipca świętował swoje 63. urodziny. Od 40 lat jest szczęśliwym mężem Urszuli i choć o swojej rodzinie nie mówi zbyt wiele, wiemy, że jego pierwsze spotkanie z ukochaną odbyło się w niezwykłych okolicznościach.

Akordeonista, DJ, dyrektor artystyczny. Marek Sierocki poznał żonę dzięki miłości do muzyki

W jego życiu od samego początku wybrzmiewała muzyka. Przez lata Marek Sierocki stał się prawdziwym ekspertem w swojej dziedzinie, a dziś na swoim koncie ma kilka publikacji i niezliczoną ilość wystąpień. Uczęszczał do szkoły muzycznej, szlifował grę na akordeonie i planował karierę muzyka. W życiu by nie przypuszczał, że wyląduje w telewizji.

W 1985 roku debiutował na Festiwalu Młodzieży i Studentów w Moskwie. W tym czasie nawiązał także współpracę z „Teleexpressem”, z którym związany jest do dziś. Z jednej strony opublikował książkę o Depeche Mode, z drugiej — współpracował z Marcinem Millerem i innymi gwiazdami disco polo.

Nie ma jednak wątpliwości, że jeden z największych przełomów w jego życiu dokonał się nieco wcześniej. W 1980 roku Marek Sierocki był już studentem polonistyki oraz… DJ-em w warszawskim klubie „Hybrydy”. Wygrał konkurs, pokonując niemal 50-ciu innych kandydatów.

To właśnie tam, na sali, która stała się jego muzycznym królestwem, poznał swoją przyszłą żonę — Urszulę. 

Marek Sierocki i Urszula są małżeństwem od 40 lat

O ile Marek Sierocki chętnie udziela się w swojej branży i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych prezenterów muzycznych w kraju, informacje na temat jego życia prywatnego są szczątkowe. Wiadomo jednak, że on i jego żona od samego początku dzielą wielką pasję.

Czy była to miłość od pierwszego wejrzenia? Czy Urszuli zaimponowały umiejętności i wiedza przyszłego towarzysza życia? Tego niestety nie wiemy. Nie ma natomiast wątpliwości, że dziennikarza i jego ukochaną połączyło mocne i wyjątkowe uczucie. Jak silne? Można wyczytać z jego czułych słów w „Do rzeczy”.

– Wielu rzeczy w kuchni uczę się od mojej żony, która świetnie gotuje. Bardzo często pichcimy razem, dzieląc zadania. Uważam, że wspólne przygotowywanie, a później oczywiście także wspólne spożywanie posiłków jest fantastyczną sprawą, która zbliża ludzi – mówił.

Była to jedna z nielicznych przerw w zasłonie milczenia. W sieci ze świecą szukać także informacji na temat potomka Sierockiego. „Viva!” informuje jednak, że prezenter i jego miłość doczekali się syna, Macieja.

Marek Sierocki

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Marcin Miller był gościem Marka Sierockiego w „Teleexpressie”. Widzowie podzieleni
  2. Danuta Szaflarska nigdy nie wylewała za kołnierz. Aż trudno uwierzyć, z czym ją pochowano
  3. Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel wciąż nie podzielili majątku. Chodzi o miliony złotych


Źródło: Pudelek