Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Mama Anny Przybylskiej wyznała, jak wyglądały ostatnie dni aktorki. Nie mogła odmówić sobie jednej rzeczy
Martyna Pałka
Martyna Pałka 21.09.2022 22:42

Mama Anny Przybylskiej wyznała, jak wyglądały ostatnie dni aktorki. Nie mogła odmówić sobie jednej rzeczy

Anna Przybylska
fot. Ja Fryta, CC BY-SA 2.0 , via Wikimedia Commons link do licencji: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

Anna Przybylska odeszła niespodziewanie 5 października 2014 roku. Uwielbiana aktorka chwilę przed śmiercią zmagała się ze złośliwym nowotworem trzustki. Teraz przy okazji premiery dokumentu „Ania” mamy szansę raz jeszcze powspominać gwiazdę. Jej mama wyznała, jak wyglądały jej ostatnie dni przed śmiercią.

W październiku tego roku odbędzie się jedna z najbardziej wyczekiwanych premier ostatnich miesięcy. Do kin wchodzi wówczas wzruszający film „Ania”, opowiadający historię życia znanej aktorki. Z tej okazji wiele osób bardzo chętnie wraca pamięcią do 2014 roku, kiedy Anna Przybylska była jeszcze z nami.

Teraz głos w sprawie ostatnich chwil gwiazdy zabrała jej mama. Kobieta zdradziła, jak zachowywała się artystka kilka dni przed śmiercią i czego wtedy najbardziej potrzebowała.

Mama Anny Przybylskiej opowiedziała o ostatnich dniach swojej córki

W 2013 roku Anna Przybylska usłyszała dramatyczną diagnozę. Aktorka dowiedziała się, że jest chora na nowotwór trzustki, który postępował szybciej, niż ktokolwiek mógł sobie wyobrażać. Wtedy też rozpoczęła się trwająca 18 miesięcy walka o życie utalentowanej gwiazdy.

Podczas tych ciężkich chwil Anna Przybylska mogła liczyć na wsparcie swoich bliskich, w tym zwłaszcza swojej mamy i siostry, które spędzały z nią mnóstwo czasu. W jednym z wywiadów Krystyna Przybylska zdradziła, czego najbardziej potrzebowała jej córka kilka dni przed śmiercią.

Tak, nie brała już morfiny. Tak na miesiąc przed odejściem jadła mnóstwo ciastek, a wcześniej ochrzaniała nas, gdy jedliśmy słodycze: „D…y wam od tego urosną. Sałatki jedzcie”. Ale widocznie chciała sobie osłodzić tamte trudne chwile. Moja Ania, wszędzie było jej pełnopowiedziała mama aktorki w jednym ze swoich wywiadów.

Jak wyglądała walka Anny Przybylskiej z nowotworem?

Siostra aktorki otworzyła się na temat tego, jak wyglądało ostatnie kilka miesięcy gwiazdy przed śmiercią. Agnieszka Przybylska opowiedziała szczegóły walki aktorki z niebezpieczną chorobą. Według kobiety cała rodzina artystki była przekonana, że szybko pokona ona złośliwy nowotwór. Bliscy gwiazdy do końca nie tracili nadziei na jej wyzdrowienie.

Powiem szczerze: myśmy myśleli, że komu jak komu, jej się musi udać. Mówiłam: „Anka, bez przesady… Robota, talent, uroda, fajne dzieci i facet. Wszystko jest. To z chorobą sobie nie poradzisz?”. Potem gdy już wiedzieliśmy, że jest niefajnie, uczepiliśmy się statystyk. „Na bank jesteś w tych dwóch procentach, które dożywają pięciu lat!”. Pięć lat to dużo. Wszystko może się zmienić w leczeniu. Później się okazało, że niefajnie jest być w tych dwóch procentachzdradziła siostra Ani Przybylskiej.

Agnieszka wyznała również, że jej mama do dziś nie poradziła sobie ze śmiercią córki i w dalszym ciągu musi korzystać ze wsparcia psychologicznego. Krystyna Przybylska zażywa również specjalne leki.

Moja mama do dzisiaj jest na lekach i chodzi do psychologa, a ja nie mogę się ze śmiercią Ani pogodzić, choć czas podobno leczy ranyzdradziła Agnieszka Przybylska w wywiadzie.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Anna Przybylska zmarła 8 lat temu. Jej mama wspomina ostatnie chwile z córką: „Nigdy przy niej nie płakałam”
  2. „Dzień Dobry TVN”: Wzburzona Drzyzga zaczęła ostro mówić prosto do kamery. „Przepraszam, ale poniosło mnie”
  3. Na widok Magdy Gessler można było zwariować. Miała na sobie 15 metrów materiału, 8 warstw tiulu i pióra

 

Źródło: Super Express