Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Mało kto wie, co dzieje się co piątek w każdym Lidlu. Trwa tylko dwie godziny
Adrianna Boryń
Adrianna Boryń 18.06.2021 20:17

Mało kto wie, co dzieje się co piątek w każdym Lidlu. Trwa tylko dwie godziny

lidl
fot. Babij, flickr.com, CC BY-SA 2.0, https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/, zmieniono wymiary zdjęcia 650×440

Niewiele osób wie, co dzieje się w Lidlu co każdy piątek i sobotę w wyznaczonym czasie. Sklep organizuje tzw. „ciche godziny”. Personel zachowuje się wtedy inaczej, ściszana jest muzyka, a światła przygaszane. O co chodzi?

„Ciche godziny” wprowadzono w życie z myślą o osobach autystycznych. Lidl co piątek i sobotę przygasza światło i wycisza muzykę na dwie godziny po to, aby stworzyć możliwie komfortowe warunki wspomnianej grupie osób w robieniu zakupów.

„Ciche godziny” w Lidlu

Lidl wprowadził „ciche godziny” w swoich sklepach. Co piątek od 8:00 do 10:00 i sobotę od 19.00 do 21:00 w dyskoncie wyciszana jest muzyka i przygaszane jest światło.

Lidl opublikował komunikat w tej sprawie:

W każde piątki od 8:00 do 10:00 oraz w soboty od 19:00 do 21:00 we wszystkich sklepach Lidl jest wyciszona muzyka oraz komunikaty w systemie nagłośnieniaczytamy w oświadczeniu.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

W dalszej części komunikatu można przeczytać, że osoby autystyczne w tym czasie będą obsługiwane poza kolejnością w kasach pierwszeństwa:

-Klienci deklarujący, że są osobami ze spektrum autyzmu, bez weryfikacji są obsługiwani poza kolejnością w tzw. kasach pierwszeństwa (jest to zazwyczaj kasa nr 1). Sieć prosi także wszystkich klientów, aby wykazali się zrozumieniem, jak i cierpliwością w stosunku do osób uprzywilejowanych do korzystania z kas pierwszeństwa – czytamy.

Lidl jest pierwszą siecią w Polsce, która zdecydowała się na wprowadzenie tzw. „cichych godzin”. Przypominamy, że Światowy Dzień Świadomości Autyzmu obchodziliśmy 2 kwietnia.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum

Źródło: o2.pl

Tagi: lidl
Powiązane
Eurowizja Marcin Mroziński
Kto w poprzednich latach reprezentował Polskę na Eurowizji?