Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Małgorzata Tomaszewska ujawnia prawdę o swoim zdrowiu. Musiała przejść badanie, na które niewielu ma odwagę
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 15.10.2023 22:07

Małgorzata Tomaszewska ujawnia prawdę o swoim zdrowiu. Musiała przejść badanie, na które niewielu ma odwagę

Małgorzata Tomaszewska
Małgorzata Tomaszewska ujawniła nowe informacje o swoim zdrowiu. Fot. KAPiF, Canva

Małgorzata Tomaszewska jakiś czas temu podzieliła się z fanami szczęśliwą nowiną — prezenterka jest w drugiej ciąży. Jednak póki nie ma ku temu przeciwwskazań, prezenterka cały czas pozostaje aktywna zawodowo. Podczas ostatniego wydania “Pytania na Śniadanie”, w którym występuje w roli gospodyni, ujawniła zaskakującą informację o swoim stanie zdrowia.

Małgorzata Tomaszewska zaskoczyła widzów "Pytania na Śniadanie"

Październik wybrzmiewa w Polsce pod hasłem świadomości raka piersi. Jest to idealna pora, by zachęcać kobiety do regularnych badań, ale również zwrócić większą uwagę na problem dotyczący zachorowań na nowotwory wśród społeczeństwa. Biorą pod uwagę ten fakt, nie jest zbyt wielkim zaskoczeniem, że w “Pytaniu na Śniadanie” zdecydowano się poruszyć kwestię badań profilaktycznych.

Wydanie śniadaniówki TVP, w którym poruszono kwestię profilaktyki przed rakiem, poprowadził uwielbiany przez widzów duet — Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora. Przeprowadzili oni rozmowę z ekspertami w tej dziedzinie. Wówczas prezenterka zdobyła się na niespodziewane, prywatne wyzwanie. Wyznała prawdę o swoim zdrowiu. 

Pilne wieści o ciężarnej Małgorzacie Tomaszewskiej. Znika z „Pytania na Śniadanie”. Znamy powód

Małgorzata Tomaszewska ujawniła przykrą informację dotyczącą swojego zdrowia

Podczas ostatniego wydania “Pytanie na Śniadanie” Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora przeprowadzili wywiad ze specjalistami w dziedzinie profilaktyki nowotworów, głównie raka piersi oraz jelita grubego, które są w Polsce najczęstszą przyczyną śmierci chorych pacjentów. Okazuje się, że temat ten jest szczególnie bliski gospodarzom odcinka śniadaniówki.

Małgorzata Tomaszewska wyznała, że jest genetycznie obciążona większym prawdopodobieństwem zachorowania na nowotwór. Aleksander Sikora również miał coś do powiedzenia w tym temacie:

Jak ty się dzielisz takimi osobistymi doświadczeniami, to ja też powiem. Wiem, że w mojej rodzinie był nowotwór piersi i to jest ważne dla wszystkich członków rodziny, nie tylko kobiet. Nie tylko one są obciążone, ale także ja jako mężczyzna jestem obciążony genetycznie nowotworami – wyznał prowadzący “Pytanie na śniadanie”.

Projekt bez nazwy - 2023-10-15T211644.047.png

Małgorzata Tomaszewska musiała przejść badanie, na które odważy się mało który Polak

W wyniku rozmowy na łamach “Pytania na Śniadanie”, Małgorzata Tomaszewska, która jest aktualnie w swojej drugiej ciąży, wyznała, że jest genetycznie obciążona większym prawdopodobieństwem zachorowania na nowotwór. W związku z tym dziennikarka regularnie poddaje się badaniom, do których zachęcała wszystkich Polaków. 

Małgorzata Tomaszewska powiedziała nawet dokładnie, jakie badanie profilaktyczne ostatnio zdecydowała się wykonać. Cieszy się ono złą sławą wśród wielu pacjentów, którzy uważają je za nieprzyjemne. Najważniejsze jest jednak to, że pomaga ono w postawieniu wczesnej diagnozy, która umożliwia z kolei natychmiastowe podjęcie leczenia.

Ja na przykład już jestem po zabiegu kolonoskopii, bo jestem obciążona rodzinnie i uważam, że to jest bardzo ważne, ta profilaktyka – wyznała wprost Tomaszewska.

Projekt bez nazwy - 2023-10-15T211729.832.png
Małgorzata Tomaszewska ujawniła nowe informacje o swoim zdrowiu. Fot. KAPiF
Projekt bez nazwy - 2023-10-15T211814.988.png
Małgorzata Tomaszewska ujawniła nowe informacje o swoim zdrowiu. Fot. KAPiF

źródło: jastrzabpost.pl

Powiązane
Uśmiech Dody
Poznajesz uśmiechy tych celebrytek? Nawet ich mężowie mogliby się pomylić!