Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Lichtman mocno podsumował Ewę Krawczyk. Powiedział, co spotkało syna legendarnego artysty
Michał Fitz
Michał Fitz 23.09.2022 13:52

Lichtman mocno podsumował Ewę Krawczyk. Powiedział, co spotkało syna legendarnego artysty

Ewa Krawczyk
fot. East News / CEZARY PECOLD / eastnews.pl

Wciąż trwa sprawa dotycząca podziału majątku po Krzysztofie Krawczyku. Stronami są Ewa Krawczyk i jedyny syn artysty, Krzysztof Junior. Na 26 września zaplanowana jest kolejna rozprawa, w ramach której zeznawać ma Marian Lichtman.

To bliski przyjaciel wokalisty, który współtworzył z nim formację „Trubadurzy”. Niedawno pomagał też Juniorowi w rozkręceniu jego kariery wokalnej. W rozmowie z „Faktem” jasno stwierdził, po czyjej jest stronie w tym sporze.

Ewa Krawczyk spiera się o spadek z synem męża

Najpierw warto jednak przybliżyć sprawę związaną z całym sporem. Chodzi o to, że w ostatnim testamencie, który został spisany przez Krzysztofa Krawczyka, co miało mieć miejsce w 2020 roku, cały dobytek został przepisany na jego żonę.

Wcześniej jednak miała zostać spisana inna ostatnia wola artysty i w niej syn był już uwzględniony. Sąd stara się więc rozstrzygnąć, który z dokumentów powinien uznać za ważny. Sprawa już ciągnie się miesiącami, ale nie ma się co dziwić, bo chodzi o naprawdę duże pieniądze, rzędu kilku milionów złotych.

Marian Lichtman o Ewie Krawczyk

Przyjaciel piosenkarza stwierdził, że w rozmowach, które odbył z Krawczykiem przed śmiercią, ten zapewniał, że jego żona zajmie się Juniorem. Można więc sądzić, że nie uwzględniał syna formalnie w testamencie, bo wierzył, że Ewa odpowiednio o niego zadba.

Tak się jednak nie stało. Jak twierdzi Lichtman, młody Krzysztof żyje obecnie na skraju ubóstwa. Jest chory, przez co pobiera niewielką rentę, ale otrzymywane środki nie starczają, by chociaż godnie żyć. Właśnie dlatego muzyk zamierza całkowicie opowiedzieć się po jego stronie w zeznaniach.

Mało tego, w wyżej wspomnianej rozmowie zdecydował się też na pewne przytyki w kierunku Ewy Krawczyk. Nie rozumie, dlaczego sprawa kończy się w sądzie i uważa, że wdowa sama z siebie powinna zadbać o syna ukochanego męża, zapewniając mu chociaż lokum i pieniądze na leki.

Ewa wciąż podkreśla, że jest chrześcijanką, katoliczką, więc powinna pokazać serce bliźniemu. Tu wystarczy tylko odrobina dobrej woli — zauważa Lichtman.

Posłuchaj:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Grób Krzysztofa Krawczyka jak u Elvisa? Duże zmiany na cmentarzu, fani są oburzeni
  2. Ekipa Katarzyny Dowbor przeszła samą siebie. Prowadząca „Nasz nowy dom” przekazała rodzinie wspaniałe wieści
  3. Nie będzie Sylwestra TVN 2022/2023 w Warszawie. Ujawniono powód zaskakującej decyzji

Źródło: Fakt/ Plotek

Tagi: ewa krawczyk