Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Lekarze biją na alarm. Toksynę, która sieje spustoszenie w organizmie, posiada co 3 dziecko, skutki są katastrofalne
Karina Sulich
Karina Sulich 02.08.2020 20:42

Lekarze biją na alarm. Toksynę, która sieje spustoszenie w organizmie, posiada co 3 dziecko, skutki są katastrofalne

lekarze
Fot. AlarconAudiovisual, Pixabay
Jak się okazuje, ślinotok, bóle brzucha, brak apetytu czy problemy z koncentracją, powinny być dla rodziców pierwszym, alarmującym sygnałem. Niestety, przez mało charakterystyczne objawy, nawet lekarze mają problem z rozpoznaniem ciężkiej choroby, która według raportu UNICEF i organizacji Pure Earth dotknęła już około 800 milionów dzieci na całym świecie.

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

  1. Jest ważny komunikat Biedronki do wszystkich klientów. Oszustwo na ogromną skalę, sieć przed nim ostrzega
  2. Zakażony Polak namierzony na rajskiej wyspie. Co się dzieje?
  3. Mąż miał kochankę. Żona dowiedziała się o wszystkim z fb córki. Najgorsza była informacja kim jest druga kobieta
  4. Justyna Steczkowska obchodzi dziś urodziny. Trudno zgadnąć które, gwiazda w ogóle się nie starzeje
  5. Dantejskie sceny w Warszawie. 11 osób zatrzymano, policja wciąż działa
  6. Z ostatniej chwili: Właśnie poinformowano, nie żyje kultowy aktor. Ogromna strata
  7. Do sklepu nie wejdziesz już tak łatwo jak wcześniej. Sprzedawcy mają dość
  8. Ważne oświadczenie rzecznika GIS. Obostrzenia mogą wrócić, ale nie wszystkie, zdradził które konkretnie
  9. Pożar nie jest pierwszą tragedią w „Nasz nowy dom”. Uczestniczka Kasia zginęła w dramatycznym wypadku, miała jedynie 19 lat
Niebezpieczna toksyna
Zakażenie ołowiem u dzieci
Lekarze ujawnili porażające fakty. Jak informuje portal parenting.pl, światowe organizacje opublikowały nowy raport, który w szczególności powinien zainteresować rodziców. Niestety, co trzecie dziecko posiada w organizmie toksynę, która diametralnie wpływa na jego rozwój i zdrowie. Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych zabrał głos w niepokojącej sprawie.
Choć zakażenie ołowiem, czyli ołowica, nie jest w Polsce zbyt często diagnozowana, nie oznacza, że problem nie istnieje. Wręcz przeciwnie.
– Wszystkie objawy są niecharakterystyczne i czasem mogą prowadzić do złych rozpoznań. Dlatego uważam, że problem zatrucia ołowiem w Polsce może być niedoszacowany – komentował dla Parenting.pl prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych Michał Sutkowski.
Zdaniem lekarza, rodzice dzieci mieszkających w dużych lub uprzemysłowionych miastach, powinny raz w roku przejść badanie krwi pod kątem stężenia ołowiu. Narażenie na ołów w młodym wieku ma ogromny wpływ nie tylko na zdrowie fizyczne dziecka, ale i psychiczne.
ZOBACZ ZDJĘCIE:
Jak się okazuje, 1 na 3 dzieci na całym świecie, ma we krwi poziom ołowiu, który przekracza normy na tyle, że wymaga interwencji medycznej. Niestety, ten pierwiastek chemiczny w rzeczywistości jest toksyczny i powoduje nieodwracalne uszkodzenie mózgu dzieci. Co więcej, ołowica, czyli zatrucie ołowiem, dotyczy także Polski.
lekarze
fot. unspalsh.com/
Arwan Sutanto

Co 3 dziecko ma we krwi przekroczony poziom ołowiu. Lekarze alarmują rodziców. Skutki zatrucia są przerażające.

ZOBACZ TEŻ:
Jak informuje parenting.pl, ołów jest szczególnie groźny dla dzieci poniżej piątego roku życia, gdyż powoduje zaburzenia neurologiczne, poznawcze i fizyczne na całe życie, uszkadzając mózgi, zanim te zdążą się w pełni rozwinąć. Niestety, nawet lekarze nie zawsze są w stanie zdiagnozować chorobę. Co więc mogą zrobić zatroskani rodzice?
źródło: parenting.pl

Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania