Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kurska podjęła przełomową decyzję, widzowie TVP myśleli, że to już koniec. Jednak się udało
Michał Fitz
Michał Fitz 25.09.2022 21:44

Kurska podjęła przełomową decyzję, widzowie TVP myśleli, że to już koniec. Jednak się udało

TVP
Pawel Wodzynski/East News

Joanna Kurska niedawno została producentką sztandarowego programu TVP „Pytania na śniadanie”. W zasadzie zbiegło się to z odwołaniem jej męża ze stanowiska prezesa stacji. Już podejmuje jednak ważne, suwerenne decyzje, które mogą wydawać się wbrew woli nowego szefa.

Zaraz po ogłoszeniu Mateusza Matyszkowicza w roli nowego prezesa pojawiły się głosy, że lubiący kulturę wyższą mężczyzna odejdzie od disco polo, które królowało na antenie stacji.

TVP miało odejść od disco polo

Wydawało się, że doniesienia o muzycznych planach nowego szefa TVP są prawdą, bo w tę narrację wpisywał się koncert z okazji otwarcia kanału na Mierzei Wiślanej. W obsadzie wydarzenia próżno było bowiem szukać Zenka Martyniuka czy innych wykonawców disco polo.

Artyści nabierali wody w usta, a swoją frustrację publicznie wyraził w zasadzie tylko Don Vasyl, z którego też zrezygnowano. Muzyk oburzył fakt, że wrzucono go do jednego worka z wykonawcami disco polo, a wręcz zasugerował, że taka decyzja może mieć podłoże rasistowskie.

Nie ma jednak wątpliwości, że to właśnie ten skoczny gatunek muzyczny przyciągał do TVP sporą liczbę telewidzów. Zaczęto więc spekulować, że nowy prezes będzie musiał znaleźć złoty środek, a działania Joanny Kurskiej mogą potwierdzać, ze faktycznie tak się stanie i disco polo nie zostanie całkowicie wyparte przez Telewizję Polską.

Joanna Kurska chce zostawić disco polo w TVP

Joanna Kurska w ramach swojej nowej roli dba o to, jak będą wyglądały poszczególne segmenty „Pytania na śniadanie”. Ma wpływ na dobór gości oraz tematów.  O tym, że zamierza kultywować muzyczną schedę swojego męża, świadczy to, że w jednym z ostatnich wydań „Pytania na śniadanie” pojawiły się gwiazdy disco polo.

W studio obok Tomasza Wolnego i Małgorzaty Tomaszewskiej zasiedli liderzy zespołów: „Daj to głośniej”, „Weekend” i „Jorrgus”. Wszyscy wzięli udział w teście wiedzy o disco polo. Nie ma wątpliwości, że telewidzowie w tym czasie sprawdzali się razem z nimi. Wielu pewnie spadł kamień z serca, widząc, że to nie całkowity koniec disco polo na antenie TVP.

Zobacz zdjęcie:

TVP

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Tomasz Kammel zachwala Joannę Kurską. „Jest mega fachowcem”. Odpowiedź Krzysztofa Stanowskiego była natychmiastowa
  2. Do końca tęsknił za ukochaną Henryką. Franciszek Pieczka był niesamowicie wdzięczny żonie, zrobiła dla niego piękną rzecz
  3. Ujawniono, co wyprawia się w domu Marka Kondrata i 38 lat młodszej żony. Antonina Turnau trzyma męża krótko?