Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Ksiądz nie wytrzymał, gdy otworzył kopertę podczas kolędy. Zamurowało go, że tak mało dostał
Weronika Dadok
Weronika Dadok 12.01.2023 22:57

Ksiądz nie wytrzymał, gdy otworzył kopertę podczas kolędy. Zamurowało go, że tak mało dostał

ksiądz
fot. Nikola Knezevic, unsplash.com

W województwie mazowieckim miało dojść do nietypowej sytuacji. Podczas jednej z mszy ksiądz miał przekazać swoje wymagania względem kolędy. Okazało się, że według proboszcza 20 złotych to zdecydowanie za mało, aby umieścić je w kopercie w formie podarunku dla kościoła. 

Niestety, jak to zwykle bywa, nie wszyscy byli zadowoleni z kontrowersyjnej prośby. Nie każdego przecież stać na spełnienie tych wymagań.

Ksiądz przekazał wiernym swoje oczekiwania

Coroczne wizyty duszpasterskie przyniosły w tym roku nie lada niespodziankę. Przekonali się o tym mieszkańcy województwa mazowieckiego, którym poprzeczka w kwestiach finansowych została postawiona wyjątkowo wysoko.

Okazuje się, że księża pieniężne wynagrodzenia „co łaska” mogą zamienić w konkretne, czasem wygórowane oczekiwania względem wiernych. Omawianą sytuację opisano na portalu moja-ostroleka.

Podczas ogłoszeń parafialnych proboszcz wręcz zażądał, aby każdy po kolędzie dał na kościół minimum 100 zł, informując, że to jest niestosowne, aby ktoś dał 20 zł. Powiedział, że jeśli kogoś nie będzie w domu to może przelać na konto parafialne — wyznała w liście czytelniczka serwisu.

Słusznie zwróciła uwagę, że nie każdego musi być stać na taki wydatek, szczególnie po okresie świątecznym, który dla wielu stanowi nie lada wyzwanie finansowe.

Taka zbiórka będzie trzy razy w roku niby na potrzeby malowania kościoła. Czy to jest stosowne zachowanie? Coraz więcej osób odchodzi z kościoła. Już wiadomo dlaczego — podsumowała.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

    1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby
    2. Uporczywy problem zniknie. Wystarczy zrobić jedną rzecz
    3. Nie żyje 10-letni chłopiec. Cała Polska wstrzymywała oddech, kiedy doszło do tragedii

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie!  Taka kamizelka bardzo często ratuje życie – Nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji. Bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

 

 

Tagi: ksiądz
Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania