Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Krystyna Janda w szczerym wyznaniu: „Gdyby lekarze nie pomogli mi z ciążą, to bym nie żyła.”
Redakcja Lelum.pl
Redakcja Lelum.pl 04.03.2019 15:27

Krystyna Janda w szczerym wyznaniu: „Gdyby lekarze nie pomogli mi z ciążą, to bym nie żyła.”

Krystyna Janda: emerytura
instagram.com @tojajanda

Krystyna Janda kilka lat temu zdecydowała się na szczere i bardzo osobiste wyznanie. Gwiazda polskiej sceny przeszła wiele trudnych chwil w życiu i otarła się o śmierć. Przyznała na antenie Radia ZET: Gdyby lekarze nie pomogli mi z ciążą, to bym nie żyła. Co takiego wydarzyło się w życiu aktorki?

Trudne chwile w życiu nie omijają gwiazd z pierwszych stron gazet. Chociaż mogłoby się wydawać, że aktorzy wiodą naprawdę szczęśliwe życie, to również muszą mierzyć się z dramatycznymi momentami. Krystyna Janda miała poważne problemy zdrowotne podczas ciąży.

Co wydarzyło się w życiu Jandy?

Gwiazda zdobyła się na szczere wyznanie, gdy do sejmu trafił kontrowersyjny projekt zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Wówczas aktorka zwierzyła się ze swoich doświadczeń w rozmowie z Konradem Piaseckim na antenie Radia Zet:

– Dwa razy w życiu byłam w takiej sytuacji, że gdyby lekarze nie pomogli mi z ciążą, to bym nie żyła. Podejmowałam bardzo dramatyczną decyzję. Jeżeli zdarzyłoby mi się to w momencie działania nowej ustawy, to mnie by już nie było od 1980 roku na świecie – przyznała aktorka.

– Pojawiła się nagle ciąża, która wymagała natychmiastowej reakcji. Wsiadałam do samolotu, kiedy zemdlałam, przewieziono mnie na Inflancką – było już rozlanie i zatrucie. Utrata dziecka jest wielkim dramatem dla kobiety – powiedziała.

Czy Krystyna Janda miała aborcję?

Jak się okazało, aktorka otarła się o śmierć. Gdyby nie pomoc lekarzy, mogłaby umrzeć:

– Moja ciąża była zagrożeniem życia. Ale według tej, jak przeczytałam dokładnie tę nowelizację ustawy, dzisiaj by mnie lekarz nie ratował — dodała w wywiadzie dla Radia Zet.

Polska jest krajem, w którym aborcja nadal stanowi temat tabu. Emocjonalne wyznanie Jandy wywołało żywą dyskusję. Artystka opowiedziała publicznie o swoich doświadczeniach w geście poparcia dla Czarnego Protestu, podczas którego społeczeństwo wyrażało swój sprzeciw przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Aborcja wciąż jest tematem tabuizowanym.

Janda słusznie uważa, że każda kobieta ma prawo decydować o własnym zdrowiu i ciele. Prawo wyboru to podstawowe prawo człowieka — pamiętajmy o tym.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

krystyna janda

Krystyna Janda przełamała tabu związane z aborcją.

krystyna janda

Gwiazda przyjaźni się z Magdą Umer.

krystyna janda

Janda uznawana jest za jedną z najlepszych polskich aktorek.

krystyna janda

Okazuje się, że przeszła wiele ciężkich chwil.

krystyna janda

Krystyna Janda stanęła po stronie Czarnego Protestu.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Anna Kalczyńska ma syna i dwie córki: „Troje dzieci w ciągu trzech lat. Rozpłakałam się”
  2. Tipsy dla kotów. Niewinna moda czy zagrożenie dla zdrowia?
  3. Monika Mrozowska ma trójkę dzieci. Gwiazda pokazała ich zdjęcie, 16-letnia córka to cała mama!
  4. Prezenty na Dzień Kobiet. Gotowe rozwiązania na prezent dla dziewczyny, mamy i babci

źródło: polityka.pl