Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Pamiętacie bajkę „Krecik”? Mały zwierzak zdobył serca tysięcy dzieciaków
Adrianna Boryń
Adrianna Boryń 18.11.2020 19:30

Pamiętacie bajkę „Krecik”? Mały zwierzak zdobył serca tysięcy dzieciaków

krecik
Kadr z bajki „Krecik”

Krecik to bajka uwielbiana przez tysiące dzieciaków w Polsce. Seria filmów powstała w 1957 roku i została stworzona przez Zdenka Milera. Bajka z założenia miała mieć charakter edukacyjny. Kiedy tylko pojawiła się na ekranie, wszyscy ją pokochali. Oglądaliście Krecika?

Krecik powstał w Czechosłowacji, a bohaterem bajki był tytułowy zwierzak. Przez wiele lat bawił i uczył tysiące dzieciaków. Pamiętacie go? Kto z was oglądał, a może wciąż czasem ma okazję zobaczyć Krecika?

Każdy uwielbiał Krecika

Dawniej bajki miały swój urok i nie było ich tak wiele jak obecnie. Dlatego też te kilka produkcji, które krążyło w telewizji, znało każde dziecko. Wśród najbardziej lubianych bajek niewątpliwie znalazł się Krecik.

Uroczy bohater prowadził ciekawy żywot pełen przygód. Nigdy nie narzekał na nudę. Dzieciaki pękały ze śmiechu, podziwiając jego perypetie i jednocześnie przeżywając je razem z nim. Kto z was oglądał Krecika?

Bajki z dawnych lat

Dawniej oprócz Krecika sławę zyskały również inne bajki, między innymi Bolek i Lolek, Reksio czy Miś Uszatek. Każda z nim miała w sobie coś szczególnego. Obecnie, wspomniane bajki nie są emitowane w telewizji, bynajmniej niezbyt często. Jednak każdorazowo, kiedy mamy okazję ujrzeć chociaż jeden kadr, od razu przychodzą nam na myśl wspaniałe wspomnienia z dzieciństwa.

Jakie były wasze ulubione bajki z dzieciństwa? Może pamiętacie produkcje, które obecnie są już zapomniane, a dawniej robiły prawdziwą furorę? Dajcie znać w komentarzu i zróbcie przysługę innym. To wspaniała podróż do przeszłości, która nic nie kosztuje.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Tagi: bajka krecik
Powiązane
Olgierd Łukaszewicz
Rozpoznasz te gwiazdy PRL po oczach? Numer 4 to wyzwanie dla każdego