Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Koniec poszukiwań. Poszukiwany czerwoną notą przez Interpol mężczyzna w rękach policji
Alicja Czepli
Alicja Czepli 26.07.2021 18:50

Koniec poszukiwań. Poszukiwany czerwoną notą przez Interpol mężczyzna w rękach policji

ojciec
fot. Gwengoat / Canva

Nietypowe zatrzymanie miało miejsce w Częstochowie. Podczas standardowej kontroli, policja zatrzymała długo poszukiwanego przez Interpol przestępcę. Był ścigany w wielu krajach.

  • Policjanci częstochowscy dokonali ważnego zatrzymania
  • Podczas rutynowej kontroli aresztowali poszukiwanego przez Interpol
  • Był od dawna ścigany za poważne przestępstwo

Drogówka w Częstochowie zatrzymała ściganego przez Interpol mężczyznę. Grozi mu długa kara więzienia, w związku z kradzieżą kilkudziesięciu tysięcy dolarów w Iraku.

Znaleziony poszukiwany mężczyzna

Policjanci w Częstochowie dokonali zatrzymania kierowcy Toyoty który dopuścił się niewielkiego wykroczenia. Nie spodziewali się, że znajdą groźnego przestępcę. Za kierownicą siedział 25-letni obywatel Gruzji.

Okazało się, że złapali długo poszukiwanego przestępcę. Podczas legitymowania po wprowadzeniu danych zatrzymanego do systemu, okazało się, że jest poszukiwany przez Interpol. Miał się dopuścić w Iraku kradzieży kilkudziesięciu tysięcy dolarów.

– Oznaczało to, że mężczyzna ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości w związku z popełnionym przestępstwem na terenie jednego z blisko 200 krajów członkowskich Interpolu – przyznała podkomisarz Sabina Chyra-Giereś.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Policja zatrzymała mężczyznę poszukiwanego przez Interpol

Udało się to ustalić, dzięki międzynarodowej bazie danych Interpolu. Polskie służby, jako jednego z krajów członkowskich mają dostęp do wszystkich tego typu baz, gdzie mogą odnaleźć informacje o poszukiwanych przestępcach.

Mężczyzna od razu po aresztowaniu trafił do policyjnej izby zatrzymań. Stamtąd na 7 dni trafi do aresztu, następnie czeka go proces. Policjanci wyznali, że podczas zatrzymania poszukiwany mężczyzna nie stawiał oporu.

Źródło: onet.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Księżna Kate zasmucona, Elżbieta II oburzona. Dziecko Meghan Markle zostanie ochrzczone ze złamaniem protokołu
  2. Były szef CBŚ powiedział, co mogło stać się z Jackiem Jaworkiem
  3. Nie żyje Krzysztof Piotrowski. Zmarł na stwardnienie zanikowe boczne SLA

Tagi: poszukiwany