Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Koncert w TVP. Na scenie pojawią się: Ania Dąbrowska, Krzysztof Kiljański, Felicjan Andrzejczak, Marek Piekarczyk
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 23.01.2022 21:17

Koncert w TVP. Na scenie pojawią się: Ania Dąbrowska, Krzysztof Kiljański, Felicjan Andrzejczak, Marek Piekarczyk

Teatr Telewizji, Romeo i Julia
Fot. @Monica Sivestre, pexels.com

Dziś o godzinie 20:00 TVP pokaże niezwykłe wydarzenie muzyczne. Na kanale TVP2 zostanie wyemitowany koncert przebojów Ireny Jarockiej „Motylem jestem”. Wystąpi cała plejada gwiazd.

Niedawno upłynęła 10 rocznica śmierci kultowej piosenkarki. Irena Jarocka zmarła 21 stycznia 2012 roku. Dzisiaj (23 stycznia) Telewizja Polska pokaże koncert jej największych przebojów.

Dziś w TVP: „Motylem jestem. Koncert przebojów Ireny Jarockiej”

Irena Jarocka była jedną z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Karierę rozpoczęła w połowie lat 60., a w latach 70. była już królową rodzimej muzyki rozrywkowej.

Jej wykonania piosenek takich jak „Kawiarenki”, „Wymyśliłam cię”, „By coś zostało z tych dni”, „Kocha się raz” czy „Beatelmania story” wciąż rozbrzmiewają w pamięci Polaków.

23 stycznia o godzinie 20:00 w TVP2 będzie można usłyszeć największe przeboje z repertuaru Jarockiej. Na koncercie usłyszymy takie gwiazdy, jak Ania Dąbrowska, Krzysztof Kiljański, Felicjan Andrzejczak, Marek Piekarczyk, Anna Jurksztowicz, Wanda Kwietniewska, Danuta Błażejczyk, Czerwone Gitary, Eleni i Paulla.

Koncert, mający formułę benefisu, poprowadzi Tomasz Kammel. Widzowie będą mogli też obaczyć wiele materiałów archiwalnych z czasów popularności legendarnej piosenkarki. Wydarzenie odbędzie się w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku.

Zapewne nie bez powodu to w Gdańsku odbywa się koncert na cześć Ireny Jarockiej. Gwiazda debiutowała właśnie w tym mieście, w kultowym klubie „Rudy Kot”, w 1965 roku.

Źródło: TVP VOD

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Ida Nowakowska nie mogła powstrzymać łez. W TVP na żywo przekazano najsmutniejsze informacje
  2. Pojechali do spalonego domu syna Magdy Gessler. Porażające, co zastali na miejscu
  3. Najrzadsze znaki zodiaku. Jest ich bardzo mało, są naprawdę wyjątkowe

Powiązane
Eurowizja Marcin Mroziński
Kto w poprzednich latach reprezentował Polskę na Eurowizji?