Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Martwa kobieta urodziła dziecko. Noworodka znaleziono w trumnie, obok ciała matki
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 21.12.2020 11:57

Martwa kobieta urodziła dziecko. Noworodka znaleziono w trumnie, obok ciała matki

Konrad Piasecki
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pavel Danilyuk z Pexels

Aż trudno uwierzyć, do jakiej sytuacji doszło w Mbizanie, mieście na południu RPA. Pracownicy domu pogrzebowego znaleźli przy zmarłej kobiecie, leżącej w trumnie nowo narodzone, martwe niemowlę, zmarła bowiem urodziła. Jak się później okazało, z punktu widzenia medycznego taka sytuacja jest naprawdę możliwa. Rodzina zmarłej przeżyła traumatyczne chwile.

Pracownicy domu pogrzebowego przeżyli szok. Nie wiedzieli, jak powiedzieć rodzinie, że ich bliska urodziła dziecko, nie żyjąc. Kobieta zmarła w wieku 33 lat, była w dziewiątym miesiącu ciąży.

Martwa kobieta urodziła dziecko

Właściciel domu pogrzebowego był przerażony. Jego pracownicy przeżyli traumatyczne chwile, odkrywając martwe niemowlę leżące obok mamy w trumnie. Jak donosi Times, kobieta urodziła 10 dni po swojej śmierci.

Byliśmy tak zszokowani i przestraszeni, że nie mieliśmy nawet czasu, aby spojrzeć na płeć dziecka. Pracuję w tej branży od ponad 20 lat i nigdy nie słyszałem o tym, żeby zmarła kobieta rodziła – mówił przerażony Fundile Makalana, właściciel zakładu pogrzebowego, w którym doszło do porażającego odkrycia.

Oboje mama i dziecko zostali pochowani w jednej wielkiej trumnie następnego dnia. Rodzina zmarłej bardzo przeżyła to wydarzenie. Takie sytuacje raczej nie mają miejsca często.

Zarówno więc rodzina, jak i pracownicy domu pogrzebowego zaczęli szukać informacji na temat tego, co się stało. Jak na taki poród odpowiada medycyna? Okazało się, że lekarze znaleźli przyczynę porodu po śmierci.

Czy można urodzić po śmierci?

Kluczowe dla sprawy jest to, że kobieta była w dziewiątym miesiącu, a jej dziecko miało przyjść na świat już niedługo. Zdaniem lekarzy da się wytłumaczyć ten zaskakujący poród.

Medycy tłumaczą, że mogło dojść do porodu w wyniku rozluźnienia mięśni i skurczu, dzięki któremu dziecko samoistnie wyszło z łona matki.

To zaskakujące wydarzenie da się wytłumaczyć naukowo, co nie zmienia faktu, że do podobnych sytuacji dochodzi niezwykle rzadko.

Lekarze przyjęli więc informację o tym niezwykłym wydarzeniu z niemałym zaskoczeniem. Mimo tak ogromnej wiedzy medycznej ludzki organizm wciąż potrafi zaskakiwać, a lekarze wciąż przeżywają duże zaskoczenie, będąc świadkami zaskakujących oblicz swojej pracy.

Zobacz zdjęcie:

kobieta

Kobieta urodziła po 10 dniach od swojej śmierci.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: timeslives.co.za

Powiązane
Edyta Górniak
Kto to powiedział: Edyta Górniak czy Violetta Kubasińska? Arcytrudny quiz