Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kobieta urodziła dziecko. Po porodzie lekarz natychmiast zawiadomił prokuraturę, nie miał wyjścia
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 07.09.2020 15:06

Kobieta urodziła dziecko. Po porodzie lekarz natychmiast zawiadomił prokuraturę, nie miał wyjścia

kobieta
fot. unsplash.com/Jonnelle Yankovich

Kobieta urodziła dziecko, jednak po porodzie stała się niespodziewana rzecz. Matka nalegała na jedno, lekarz odbierający poród pozostał bez wyjścia. W tej sytuacji musiał zainterweniować i zawiadomił prokuraturę. To, co się później okazało, przechodzi wszelkie pojęcie. Nie uwierzycie.

Ta kobieta z pewnością zaskoczyła wszystkich obecnych na sali porodowej lekarzy. Poprosiła o jedną, niecodzienną rzecz. Jeden z medyków nie mógł się z tym zgodzić, pozostało mu już tylko jedno. Musiał zawiadomić odpowiednie służby.

Kobieta poprosiła o zaskakującą rzecz

Pewna kobieta we włoskim szpitalu porodowym uparła się na poród lotosowy. Różnica między nim a zwykłym porodem polega na tym, że w pierwszym przypadku nie odcina się pępowiny. Pozostawia się ją aż do momentu, w którym sama uschnie i odpadnie.

Kobieta nalegała na to rozwiązanie, twierdząc, że tak postępują matki młodych szympansów. Jak donosi portal medonet.pl, pierwszy tak niekonwencjonalny poród odbył się w 1947 roku w Stanach Zjednoczonych. Ta metoda nie przyjęła się dobrze w USA, ponieważ na martwym łożysku mogą rozwijać się niebezpieczne bakterie, zagrażające życiu noworodka.

  1. Grażyna: ”Jestem położną i na sali porodowej obrzydza mnie tylko jedna rzecz. Żadna z nas nie może jej znieść”
  2. „Pytanie na śniadanie” afery ciąg dalszy. Dziennikarka TVP w ostrych słowach, Michał Olszański nie wytrzymał i odpowiedział

Lekarz wezwał prokuraturę

Medyk stwierdził, że nie będzie się dalej wykłócał z kobietą. Cała ta sytuacja mogła zaszkodzić zdrowiu dziecka. Jak przekazuje portal fakt.pl mężczyzna zdecydował się powiadomić o całej sprawie prokuraturę. Taka decyzja matki mogła mieć znaczący wpływ na dalszy rozwój dziecka.

Prokuratura uznała, że ten przypadek wykracza poza prawną wolność wyboru matki w kwestii sposobu rodzenia, ponieważ stwarza realne zagrożenie dla drugiej osoby, w tym wypadku nowo narodzonego dziecka. Wydano sądowy nakaz przecięcia pępowiny, który natychmiast został wykonany.

Słyszeliście kiedyś o porodzie lotosowym?

ZOBACZ ZDJĘCIE:

kobieta

Kobieta nie chciała przeciąć pępowiny (zdjęcie poglądowe).

ZOBACZ TEŻ:

  1. Tomasz Komenda ogłosił radosną nowinę. Nikt nie spodziewał się lepszych wieści
  2. Niestety, nie żyje. Pomagał innym, spotkało go najgorsze
  3. Anna Kalczyńska schudła 10 kg i zupełnie zmieniła fryzurę. Co za metamorfoza, wygląda obłędnie
  4. Rafał i Gabriel przetrwali milczenie i ujawnili prawdę o odejściu z „Królowych życia”. Widzowie będą załamani
  5. Emilia Komarnicka jest w ciąży. Gwiazdorska para ”Na dobre i na złe” nie posiada się ze szczęścia
  6. Ogromny błąd podczas zbierania borowików. Konsekwencje mogą być opłakane

Źródło: medonet.pl, fakt.pl, popularne.pl, parenting.pl

Powiązane
Michał Wiśniewski
Jak dobrze znasz teksty piosenek Michała Wiśniewskiego? Prawdziwy fan zdobędzie komplet punktów