Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Dzik wbiegł do domu i zaatakował kobietę. Trafiła do szpitala
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 07.02.2021 12:23

Dzik wbiegł do domu i zaatakował kobietę. Trafiła do szpitala

Bałtyk
fot. unsplash.com/eddyvanduijn

Kobieta przebywała w swoim domu, kiedy nagle do mieszkania wparował dzik i ją zaatakował. Zwierzę poturbowało wrocławiankę, a ta została przewieziona do szpitala. Do zdarzenia doszło w piątek, 5 lutego na Maślicach we Wrocławiu.

Portal gazetawroclawska.pl opisuje, że dzik dostał się na teren jednej z posesji. Później rozbił drzwi tarasowe i wbiegł do środka domu, w którym przebywała przerażona kobieta. Próbowała wygonić zwierzę na zewnątrz, jednak została przez nie poturbowana.

Kobieta została zaatakowana przez dzika

Portal zdradza również, że zwierzę było w furii, ponieważ zraniło się do ostrych kawałków szkła z drzwi tarasowych. To tylko pogorszyło całą sytuację.

Dramat rozegrał się w ogrodzie, gdzie prawdopodobnie mama próbowała go przegnać i otworzyć z powrotem zatrzaśniętą furtkę, żeby dzik mógł uciec. Tam ją pokiereszował, było dużo śladów krwi: na trawie, na murku, na furtce – opowiada portalowi syn zaatakowanej kobiety.

Zranioną kobietę znaleźli w ogrodzie przechodnie. Na miejsce przyjechali ratownicy medyczni, którzy udzielili pierwszej pomocy poszkodowanej i powiadomili jednego z jej synów.

Kobieta trafiła do szpitala

W czasie ataku dzika, sąsiedzi zeznali, że słyszeli hałasy, ale nie reagowali, ponieważ sądzili, że dobiega on z miejsca, w którym odbywa się obecnie remont.

Z konfrontacji z dzikim zwierzęciem kobieta wyszła z wieloma ranami ciętymi. Niektóre z nich są głębokie. Oprócz tego ma złamany nos i liczne stłuczenia, z którymi trafiła do szpitala.

Widziałem skutki tego ataku, ale wciąż nie dowierzam – dodaje dla portalu syn poszkodowanej. Poinformował również, że jego mama, jak na to, co przeszła i doznane obrażenia, czuje się dobrze.

Dzień po zdarzeniu, 6 lutego, kierowcy informowali o dziku, który biegł autostradową obwodnicą Wrocławia. Zwierzę było również widziane na ulicach Mrągowskiej, Lidzbarskiej i Rolnej.

Być może nadal krąży po okolicy. Centrum Zarządzania Kryzysowego potwierdziło, że dzik uciekł, ale służby obecnie nie szukają zwierzęcia – przekazał na koniec serwis gazetawroclawska.pl.

Dziki na plażach

To nie pierwszy taki przypadek, kiedy dzikie zwierzęta niespodziewanie atakują człowieka. Wiele tego typu wydarzeń miało miejsce podczas wakacji, kiedy sporo wczasowiczów odpoczywało na plaży.

W sieci krąży mnóstwo nagrać, na których możemy zobaczyć, jak dziki krążą po piaszczystych plażach nad polskim morzem. Niektóre z nich zachowują się spokojnie, a jeszcze inne atakują. Zawsze trudno jest przewidzieć, jak akurat w tym momencie zachowa się dane zwierzę.

Zobacz zdjęcie:

kobieta

Dzik zaatakował kobietę w jej własnym domu.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Tagi: atak dzik kobieta
Powiązane
dawne gwiazdy telewizji
Rozpoznasz TE gwiazdy z dawnych lat?! Porządna zagwozdka dla Polaków, spróbuj swoich sił