Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kobieta wycisnęła kilka kropli soku z pomarańczy na balona. Nie spodziewała się, że stanie się coś takiego
Marta Kulik
Marta Kulik 05.12.2019 14:36

Kobieta wycisnęła kilka kropli soku z pomarańczy na balona. Nie spodziewała się, że stanie się coś takiego

kobieta
fot. screen YouTube Home Science

Kobieta wycisnęła zaledwie kilka kropel soku z pomarańczy, a z balonem stało się coś niewiarygodnego. Nie spodziewała się tego, a efekt przeszedł jej najśmielsze oczekiwania. Okazuje się, że skutki niezwykłego eksperymentu można łatwo wyjaśnić.

W sieci krąży wiele poradników na temat tego, jakie doświadczenia naukowe można wykonać, używając zwykłych balonów. Jednym z najbardziej spektakularnych jest zrobienie tego z sokiem z pomarańczy. Kobieta nagrała widowiskowe wydarzenie, które sama zaplanowała.

Kobieta wycisnęła sok z pomarańczy na balona

35-latka dobrze wiedziała, że sok z pomarańczy ma w sobie coś specyficznego i zamierzała wykorzystać ten fakt do przygotowania widowiska we własnym domu. Przygotowała owoc, trzy balony i ustawiła kamerę. Miała nadzieję, że uda jej się uchwycić najbardziej spektakularny moment.

Ścisnęła skórkę, a na efekty nie trzeba było długo czekać. Balony jeden po drugim strzelały, a ich fragmenty odlatywały z wielką prędkością. Niesamowity pokaz zrobił wrażenie nawet na samej kobiecie, która liczyła na wiele, ale tego się nie spodziewała.

Jakie właściwości ma sok z pomarańczy?

Sok z pomarańczy ma właściwości wspomagające układ odpornościowy i przyswajanie żelaza. Wszystko to dzięki dużej zawartości witaminy C. Skrywa w sobie coś jeszcze, właśnie dzięki temu kobieta mogła przeprowadzić eksperyment. Chodzi o limonen – związek organiczny, który magazynuje się głównie w skórkach cytrusów i odpowiada za ich zapach.

Swoją konsystencją limonen przypomina olejek. Substancja osłabia balony i rozpuszcza cienki materiał, z którego są wykonane. Czy limonen jest szkodliwy dla ludzi? Limonen nie jest szkodliwy dla ludzi, przyjmowanie go w postaci soku jest zupełnie bezpieczne. Może jednak podrażniać skórę, dlatego zjedzeniu czy krojeniu cytrusów należy umyć ręce. Co ciekawe, używany jest przy produkcji rozpuszczalników czy środków czyszczących oraz odtłuszczających. Znajdziemy go także w niektórych kosmetykach.

ZOBACZ FILM:

kobieta

Po kontakcie z sokiem z pomarańczy trzy balony zachowały się w dokładnie ten sam sposób.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Trutka na szczury w lekach. 2 mln Polaków zagrożonych, ministerstwo powołało sztab kryzysowy
  2. Mąż czuł, że żona go zdradza. Wrócił wcześniej z pracy i nagrał upokarzające wideo. Wrzucił je do sieci
  3. Byli małżeństwem tylko kilka minut. Zginęli na oczach wszystkich
  4. Dziewczynka odkryła sekretne pomieszczenie w swoim pokoju. Matka była wstrząśnięta, gdy poznała prawdę
  5. Koszmarne informacje o zdrowiu Margaret. Zawiesza karierę na długo

Źródło: popularne.pl

Powiązane
Violetta Kubasińska, Doktor Falkowicz
Jak dobrze znasz polskie seriale? Dopasuj czarny charakter do produkcji