Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Klaudia i Alena stworzyły tęczową rodzinę i doczekały się córeczki. Powiedziały, jak ludzie reagują
Michał Fitz
Michał Fitz 09.01.2023 11:06

Klaudia i Alena stworzyły tęczową rodzinę i doczekały się córeczki. Powiedziały, jak ludzie reagują

DDTVN
fot. kadr z programu „Dzień Dobry TVN”

Klaudia i Alena na co dzień prowadzą w mediach społecznościowych profil „Tęczowe Szyszki”, w ramach którego pokazują, jak wygląda życie homoseksualnej pary wychowującej dziecko. Panie doczekały się bowiem córeczki, której dały na imię Daliana. O swoim rodzicielstwie opowiedziały w „DDTVN”.

Panie wyjaśniły chociażby, w jaki sposób została poczęta dziewczynka i jaką relację będzie miała ze swoim biologicznym ojcem.

Tęczowa rodzina w „DDTVN”

Wszyscy dobrze wiemy, jak w naszym kraju wygląda sytuacja osób, które nie są heteroseksualne. W związku z tym rodziny, w których są dwie mamy lub dwóch ojców to wciąż rzadkość. Zasiadające w studio Klaudia i Alena opowiedziały o tym, jak z czasem zmieniało się postrzeganie ich relacji i macierzyństwa.

W pierwszej chwili faktycznie spotykały się z licznymi komentarzami negatywnymi, szczególnie w trakcie ciąży. Wiele zmieniło się jednak po narodzinach Daliany, gdy ludzie na własne oczy zobaczyli, że dziecko rośnie zdrowie, a mamy otaczają je opieką wcale nie gorszą od tej, którą otrzymują pociechy heteroseksualnych rodziców.

Marcin Prokop w pewnym momencie zapytał się o tatę Daliany, ale został przez jedną z mam momentalnie poprawiony. Ta sprostowała bowiem, że w tym wypadku można mówić jedynie o dawcy, ponieważ osoba, która dostarczyła nasienie, w żaden sposób nie jest i nie będzie zaangażowana w wychowywanie dziewczynki. Zasiadające w studio „DDTVN” panie zaznaczyły jednak, że gdy Daliana dorośnie i będzie miała życzenie, by poznać pana, po którym ma geny, umożliwią jej to.

Niewykluczone zresztą, że za jakiś czas będą szukały kolejnego takiego mężczyzny lub nawet zgłoszą się do tego samego, bo przyznały, że planują kolejne dziecko. Tym razem jednak w ciążę chciałaby zajść Klaudia, ponieważ biologiczną mamą Daliany jest Alena.

Jako ciekawostkę warto podać, że wśród par jednopłciowych na rodzicielstwo zdecydowanie częściej decydują się te złożone z dwóch kobiet. Według przeprowadzonych kilka lat temu w Polsce badań, około co dziesiąta para lesbijek decyduje się na dziecko, a w przypadku gejów dopiero co dwudziesta. Podobne, a nawet większe rozbieżności można dostrzec w innych krajach, również tych gdzie takie pary są bardziej akceptowane społecznie.

Zobacz post:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

    1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby
    2. Uporczywy problem zniknie. Wystarczy zrobić jedną rzecz
    3. Nie żyje 10-letni chłopiec. Cała Polska wstrzymywała oddech, kiedy doszło do tragedii

 

Tagi: ddtvn
Powiązane
Michał Wiśniewski
Jak dobrze znasz teksty piosenek Michała Wiśniewskiego? Prawdziwy fan zdobędzie komplet punktów