Lifestyle.Lelum.pl > Programy > "Klan" traci widzów, jest wypowiedź TVP w sprawie kultowej serii. Boją się, że podzieli los "Plebanii"?
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 30.05.2023 19:34

"Klan" traci widzów, jest wypowiedź TVP w sprawie kultowej serii. Boją się, że podzieli los "Plebanii"?

klan
fot. kadr z serialu "Klan"

W ostatnim czasie oglądalność “Klanu” znacznie spadła. Ta wiadomość mocno zaniepokoiła fanów serialu. Tymczasem na światło dzienne wyszły nowe informacje, w których ujawniono, jaki los czeka kultową polską produkcję.

Emisja obecnie dotychczas nakręconych odcinków dobiegła końca. Czy po wakacjach możemy spodziewać się kontynuacji?

"Klan" przyciąga przed ekrany coraz mniejszą ilość widzów

“Klan” to z pewnością jedna z najbardziej ikonicznych polskich produkcji. Wierni widzowie śledzili losy Lubowiczów na antenie TVP1 od września 1997 roku. Jednak wychodzi na to, że jeden z ulubionych seriali Polaków lata świetności ma już za sobą. Niegdyś “Klan” oglądało nawet 10 mln osób! Serwis “Wirtualnemedia.pl” opublikował raport, w którym zarejestrowano, że w tym roku “Klan” oglądało 990 tys. widzów — jest to o 100 tys. mniejsza liczba niż w zeszłym roku, w analogicznym okresie czasu. 

Czy w związku z tym na antenie TVP1 możemy spodziewać się zmian? Internauci zachodzą w głowę, czy program wróci po wakacyjnej przerwie? Jest odpowiedź przedstawiciela stacji w tej sprawie.  

Zaskakujące wieści o zaginionym małżeństwie z Warszawy. To mieli zrobić przed kamerami

Już wiadomo, czy "Klan" zostanie zdjęty z anteny

O przeszłości “Klanu" pojawiło się w internecie mnóstwo teorii i spekulacji. Widzowie obawiali się, że opublikowane przez “Wirtualnemedia.pl” nie usatysfakcjonują władz TVP1. Przedstawiciel stacji w rozmowie z “Plotkiem” udowodnił, że jest zupełnie inaczej. 

– Zmieniły się czasy. Każda produkcja, która jest długo na antenie, z roku na rok ma mniejszą oglądalność. Dziś w dobie streamingu seriale nie zbierają już przed telewizorem kilkumilionowej oglądalności. Prawie milion widzów dla produkcji, która nie jest wysokobudżetowa i jest na antenie TVP aż 26 lat, to bardzo dobry wynik. Często produkcje z dużo mniejszym stażem radzą sobie dużo gorzej. Trzeba się cieszyć z tego, co jest – powiedział informator “Plotka”. 

To już pewne, "Klan" nie zostanie zastąpiony żadną nową produkcją

Informator “Plotka” przyznał, że zakończenie “Klanu” na rzecz zupełnie nowej produkcji, która nie wiadomo, czy by się przyjęła, jest dla stacji zbyt ryzykowane na ten moment. Przywołano również sytuację sprzed lat, gdy serial “Plebania” zastąpiono “Galerią”. Wbrew oczekiwaniom, nowa produkcja miała o wiele mniejsze wyniki oglądalności, dlatego ją również zdjęto z anteny. Władze TVP nie chcą powtórzyć tego błędu. 

– Dyrektor programowy po dyskusji z prezesem TVP nie widział innego wyjścia, jak tylko przedłużyć umowę z produkcją na kolejny sezon "Klanu". Lepsze to co znamy i jest pewne. Nowe odcinki serialu zaplanowane są więc w TVP1 na ostatni tydzień sierpnia – uspokajało źródło “Plotka”. 

Tagi: Klan
Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania