Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kacper Tekieli został pochowany w grobie obok małego dziecka. Ujawniono kulisy rodzinnej tragedii
Sara Karmańska
Sara Karmańska 30.05.2023 09:18

Kacper Tekieli został pochowany w grobie obok małego dziecka. Ujawniono kulisy rodzinnej tragedii

Kacper Tekieli z Justyną Kowalczyk
fot. Instagram/justyna.kowalczyk.tekieli

We wtorek 30 maja odbędzie się pogrzeb Kacpra Tekielego, który zmarł tragicznie podczas wyprawy wspinaczkowej do Szwajcarskich Alp 17 maja. Alpinista starał się wypełnić misję zdobycia wszystkich 82 czterotysięczników w jak najkrótszym czasie. 

Jego ciało zostało odnalezione w czwartek rano. Miejsce jego spoczynku skrywa rodzinną tajemnicę. 

 

Kacper Tekieli – pogrzeb. Apel Justyny Kowalczyk

Kacper Tekieli zostanie pochowany 30 maja 2023 roku o godzinie 14:30. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w jego rodzinnym Gdańsku na cmentarzu Oliwskim. Do żałobników z apelem zwróciła się żona alpinisty, mistrzyni olimpijska, Justyna Kowalczyk .

– Bardzo proszę, by zamiast kwiatów, wieńców itd. wspomóc schronisko dla zwierząt! Mój kochany Mąż zwierzęta uwielbiał i na wszystkie możliwe sposoby przez całe swoje życie im pomagał. Bardzo również proszę o uszanowanie prywatności Hugotka, najbliższej rodziny i zrozumienie naszego bólu i straty – napisała w mediach społecznościowych.

Żona Roberta Górskiego to absolutna piękność. Dzieli ich olbrzymia różnica wieku

Kacper Tekieli zostanie pochowany obok małego dziecka

Kacper Tekieli zostanie pochowany w rodzinnym Gdańsku, a nie w Zakopanem, gdzie mieszkał wraz z żoną i synkiem. Miejsce jego spoczynku jest szczególne. 

Jak donosi portal „Fakt” alpinista spocznie obok małego dziecka z rodziny Kacpra Tekielego. Zostało ono pochowane w latach 60. ubiegłego wieku. W ten sposób grób alpinisty będzie znajdował się w otoczonej drzewami alejce, gdzie znajdują się szczątki dzieci. 

Kacper Tekieli – Gdańsk był dla niego wyjątkowym miejscem

Kacper Tekieli urodził się w Gdańsku. W tym mieście dorastał, a także grał jako junior w Gedanii Gdańsk. Ostatecznie mężczyzna zdecydował się zawiesić studia i na rok wyjechać w Bieszczady, gdzie pracował w schronisku i pisał pracę magisterską z filozofii. 

Kacper Tekieli i Justyna Kowalczyk poznali się podczas kursu wspinaczkowego. W 2020 roku para pobrała się w Gdańsku. 

Źródło: Pomponik, Fakt, Pudelek

Tagi: śmierć