Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kinga Rusin opublikowała wideo. Jej komentarz wywołuje dreszcze, poruszające
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 18.03.2022 10:17

Kinga Rusin opublikowała wideo. Jej komentarz wywołuje dreszcze, poruszające

instagram.com/kingarusin

W ciągu ostatnich tygodni Kinga Rusin niejednokrotnie udowodniła, że los Ukrainy nie jest jej obojętny. Gwiazda mocno zaangażowała się w sytuację i nie szczędziła komentarzy. Teraz zamieściła na Instagramie poruszający materiał, a pod nim — mocny komentarz w kierunku rosyjskiego agresora oraz całego świata.

Pomimo stałego pobytu poza granicami Polski, Kinga Rusin nigdy nie przestała interesować się wydarzeniami z ojczyzny. Gwiazda aktywnie uczestniczy w mediach i na bieżąco komentuje sytuację oraz wspiera społeczne inicjatywy, m.in. strajk kobiet czy WOŚP.

Nie pozostała także obojętna w obliczu dramatycznych wydarzeń na Ukrainie i mocno zaangażowała się w działania na rzecz uchodźców i wojska. Dziennikarka nie tylko wpłaciła środki ku wsparciu Ukraińskich Sił zbrojnych. Korzystając z tak potężnego medium, jakim jest Instagram, gwiazda od początku inwazji przekazuje informacje i rozpowszechnia sprawdzone źródła, dzięki którym każdy może pomóc.

Kinga Rusin udostępniła poruszający materiał oraz apel. Padły mocne słowa

Nie ma wątpliwości, że dziennikarka bardzo przejmuje się losem Ukrainy. Na Instastories regularnie zamieszcza ogłoszenia darczyńców i potrzebujących, z których, jak twierdzi, skorzystało już wiele osób.

– Tymczasem „Tablica z ogłoszeniami” potrzebujących i darczyńców na moim Instastories przynosi efekty. Wiele osób pisze do mnie, że dzięki temu udało im się znaleźć schronienie, transport i rzeczy potrzebne do życia… Dziękuję wszystkim – czytamy w jednym ze wpisów.

Teraz Kinga Rusin zwróciła się do wszystkich ze szczególnym apelem. Na Instagramie opublikowała nagranie — to samo, które tego dnia zaprezentował przed Kongresem USA Wołodymyr Zełenski.

Na nagraniu możemy zobaczyć ogrom zniszczeń, jakie dokonała rosyjska inwazja. Widzimy wspaniałe budynki i spokojne miasta, gdzie jeszcze nie tak dawno toczyło się zwyczajne, ludzkie życie — Kijów, Charków, Odessa, Mariupol i inne miejsca na Ukrainie, które w ciągu zaledwie kilku dni zmieniły się w gruzowiska. Wideo pokazuje, jak w ciągu kilku chwil zostają zmiecione z powierzchni ziemi. Jednak najbardziej dramatyczne obrazy ukazują tragedię ludzi na wojnie — zwykłych obywateli, dzieci. „Zobaczcie co robią mojemu krajowi” — miał skomentować prezydent Ukrainy.

Nie zamykajcie oczu! Nie wyłączajcie głosu! Obejrzyjcie do końca! Ta zbrodnia dzieje się tu i teraz, tuż za naszą granicą! – rozpoczęła wpis Kinga Rusin.

Dziennikarka w mocnych słowach skomentowała wydarzenia na Ukrainie oraz działania Rosji, nie wahając się przed nazwaniem najeźdźców „nowymi faszystami”, zabójcami i zwyrodnialcami.

– Nie mają żadnych zahamowań, nie ma dla nich świętości, nie istnieją konwencje, międzynarodowe ustalenia. Zabijają z zimną krwią, dzieci, matki, starców, młodych — wszystkich. Niszczą kraj swojego sąsiada, bombardują domy i schrony, wsie i miasta, teatry i bloki — wszystko!

Kinga Rusin zwróciła się także w kierunku instytucji międzynarodowej:

Gdzie jest ONZ?! Dlaczego błękitne hełmy nie ochraniają korytarzy humanitarnych?! Dlaczego pozwala się dokonywać masakry ludności cywilnej?!

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Danuta Holecka zaliczyła spektakularną metamorfozę. Pozazdrościła koloru i cięcia Monice Olejnik?
  2. Łukasz Nowicki spojrzał prosto w kamerę i zwrócił się do żony. Poruszenie w „Pytaniu na śniadanie”
  3. Życzenia będą napływały z całego kraju, Sławomir i Kajra mają powód do radości. Wielkie święto w domu

Źródło: Fakt

Tagi: kinga rusin