Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kinga Rusin nie wytrzymała. Podczas finału WOŚP ogłosiła komunikat dot. sytuacji w Polsce, Owsiak będzie zdziwiony
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 30.01.2022 23:26

Kinga Rusin nie wytrzymała. Podczas finału WOŚP ogłosiła komunikat dot. sytuacji w Polsce, Owsiak będzie zdziwiony

Kinga Rusin
fot. instagram.com/kingarusin

Kinga Rusin skrytykowała partię rządzącą w poście, w którym nawołuje do wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziennikarka nie przebierała w słowach. Pochwaliła się też, ile sama wpłaciła w tym roku na WOŚP – Jerzy Owsiak będzie zachwycony.

Rusin, mimo że od jakiegoś czasu nie mieszka w Polsce, żywo interesuje się tym, co dzieje się w kraju. Bierze udział w protestach i akcjach społecznych. Tak było i tym razem.

Kinga Rusin: „W budżecie państwa brakuje pieniędzy, bo idą na podsłuchiwanie opozycji”

Rusin aktywnie uczestniczy w wydarzeniach, jakie mają miejsce w Polsce. Angażuje się w akcje społeczne, związane z ochroną przyrody lub walką o prawa człowieka. Często komentuje działania rządu w mediach społecznościowych.

Tym razem, przy okazji 30. finału WOŚP, dziennikarka wypomniała rządzącym, czemu polska służba zdrowia wciąż mierzy się z problemami finansowymi oraz brakami sprzętowymi i kadrowymi. Kaczyński będzie oburzony:

Pobijmy kolejny rekord, żeby wspomóc polską służbę zdrowia i szpitale, na które w budżecie Państwa ciągle brakuje pieniędzy, bo idą one do partyjnej telewizji, na podsłuchiwanie opozycji Pegasusem, na inwestycje widma, na fundacje powiązane z władzą, na Mejzów i Obajtków – wygarnęła Rusin.

Dziennikarka podzieliła się też pozytywną informacją. Przesłała z Kostaryki, na której aktualnie przebywa z partnerem Markiem Kujawą, gorące pozdrowienia i podziękowania dla Jerzego Owsiaka i wszystkich zaangażowanych w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dodała też:

Zachęcamy z Markiem wszystkich: grajmy razem! Przesyłamy Wam najwspanialszą muzykę świata – muzykę natury (słychać ją w tle nagrania) i wpłacamy na konto WOŚP ponad 30 tysięcy złotych – wyznała Rusin.

Trzeba przyznać, że kwota robi wrażenie – Jerzy Owsiak na pewno jest dumny z takich sympatyków.

Grupa mediowa Iberion także zbiera na WOŚP. W zeszłym roku udało się nam zebrać ponad 100 tysięcy złotych. Czy w 2022 roku pomożecie nam pobić ten rekord? Link do zbiórki znajduje się TUTAJ.

Zobacz film:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Alicja Resich-Modlińska świętuje dziś 67. urodziny. Dawniej była gwiazdą TVP
  2. Fani wściekli po tym, co zrobił Paszt w półfinale „The Voice Senior”. „Cała Polska to ogląda i się dziwi”
  3. Najwięksi fani TVP porażeni po sobotnim wieczorze. Nie mogli uwierzyć w to, co pokazała stacja