Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kinga Rusin nie mogła czekać. W związku z sytuacją na Ukrainie ogłosiła, co mogą zrobić Polacy
Michał Fitz
Michał Fitz 25.02.2022 15:10

Kinga Rusin nie mogła czekać. W związku z sytuacją na Ukrainie ogłosiła, co mogą zrobić Polacy

Kinga Rusin
Instagram.com/kingarusin

Kinga Rusin od dawna angażuje się we wszystkie, przejmujące sprawy społeczne. Protestowała przeciwko zakazowi aborcji, zabierała głos także w sprawie kryzysu uchodźców. Teraz poruszyła temat wojny toczonej w Ukrainie.

Prezenterka oszczędziła sobie jednak pustych frazesów, a po prostu przekazała konkretne informacje, dzięki którym można realnie pomóc.

Kinga Rusin chce pomóc Ukraińcom

Od momentu rozpoczęcia wojny Rosji z Ukrainą wiele polskich gwiazd solidaryzowało się z naszymi wschodnimi sąsiadami za pośrednictwem mediów społecznościowych. Większość z nich zdecydowała się jednak tylko na same hasła. O krok dalej poszła Kinga Rusin.

Prezenterka wrzuciła bowiem na swojego Instagrama nie tylko wymowne zdjęcie polskiej flagi związanej z ukraińską, ale także mnóstwo konkretnych informacji dotyczących wsparcia, jakiego polscy cywile mogą udzielić Ukraińcom. W opisie swojego posta wypisała potwierdzone i wiarygodne zbiórki, które na pewno przekażą przelane pieniądze naszym potrzebującym sąsiadom. Niezwykle ważne jest to, by takie akcje faktycznie były sprawdzone, gdyż w internecie już pojawiło się wielu oszustów, którzy chcą łatwo wzbogacić się pod pretekstem pomocy Ukrainie.

Jakie organizacje mogą wobec tego realnie pomóc potrzebującym? Jak wypisała Kinga Rusin są to: Polska Akcja Humanitarna, Pomagam.pl, Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, Polski Czerwony Krzyż, Caritas Polska oraz Polska Misja Medyczna. Prezenterka udostępniła nie tylko nazwy organizacji, ale też niezbędne dane, potrzebne do przelania pieniędzy na ich konta.

W konkretny sposób chcą też pomagać inne gwiazdy. Julia Kamińska opublikowała wczoraj zrzut ekranu ze swojej rozmowy z jedną z bliskich jej osób z Ukrainy. Jak się okazało, zamierza zapewnić im schronienie w Warszawie.

Zobacz post:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Agnieszka Woźniak-Starak poinformowała o zmianach w „Dzień Dobry TVN”. „Przerażające, nieakceptowalne”
  2. „Stepowa miłość” znika z TVP. Odcinków nie obejrzymy już nawet w sieci?
  3. „Płaczę”. Paweł Deląg pokazał wiadomość od znajomej z Ukrainy
Tagi: kinga rusin