Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kinga Rusin apeluje do piłkarzy ws. mundialu w Katarze. „Kariera trwa krótko”
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 22.11.2022 18:03

Kinga Rusin apeluje do piłkarzy ws. mundialu w Katarze. „Kariera trwa krótko”

Kinga Rusin, reprezentacja Polski
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER, Piotr Molecki/East News

Kinga Rusin regularnie zabiera głos w ważnych sprawach, nie kryjąc swoich poglądów na świat. W obliczu rozpoczętego mundialu i kontrowersji związanych z odbywaniem się mistrzostw w Katarze zaapelowała do sportowców. 

Obecnie oczy całego świata skierowane są na rozgrywki Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, mających miejsce po raz pierwszy w historii w kraju arabskim. Za budową infrastruktury pod sportowe wydarzenie stoją liczne kontrowersje oraz tysiące śmierci niewinnych ludzi.

Kinga Rusin o mundialu w Katarze

Media z całego świata nieprzerwanie nagłaśniają nieprawidłowości związane z organizacją mundialu w Katarze. Świat obiegła informacja, że w wyniku braku przestrzegania zasad bezpieczeństwa, długich godzin pracy w wysokiej temperaturze i małej ilości wolnego śmierć poniosło około 6,5 tys. budowlańców.

Do tych tragicznych informacji oraz licznych kontrowersji odniosła się Kinga Rusin, która na swoim Instagramie zdecydowała się poruszyć ważny temat.

Dziennikarka przytoczyła bowiem postawę reprezentacji Iranu, która w ramach protestu nie zaśpiewała hymnu. Za taki czyn grozi im więzienie, a nawet kara śmierci.

Przed meczem z Anglią piłkarze z Iranu, na znak protestu przeciwko reżimowi ajatollahów i zabójstwom irańskich kobiet, nie zaśpiewali hymnu. Po powrocie do ojczyzny może im za to grozić kara więzienia albo nawet śmierć! To, co zrobili to akt prawdziwej odwagi — napisała Kinga.

Kinga Rusin zaapelowała do piłkarzy

Kinga, podając przykład odważnych piłkarzy z Iranu, a także angielskiego kapitana Harry’ego Kane’a, który założył opaskę z napisem „no discrimination”, zwróciła się do pozostałych sportowców, by wykorzystali swoją popularność i realny wpływ na świat i opinie ludzi.

Dziennikarka podkreśliła, jak wiele zła dzieje się w Katarze i jakie są kulisy organizacji Mundialu. W zamian za to zaapelowała do piłkarzy, którzy są idolami dla milionów ludzi na całym świecie, by głośno sprzeciwili się złu.

Teraz pora na innych piłkarzy. Niech wykorzystają swoją popularność i te krwawe mistrzostwa, przy budowie stadionów życie straciło ponad 6,5 (!) tysiąca imigrantów. […] To nic nie kosztuje! Niczym nie ryzykujecie, a zawsze to coś pożytecznego. W Katarze są łamane prawa człowieka. Za miłość do osoby tej samej płci można dostać nawet karę śmierci. Piłkarze są idolami! Ich głos się liczy. Nie bądźcie niemi. Kariera trwa krótko, warto zostawić po sobie jakieś świadectwonapisała na Instagramie Kinga Rusin.

Kinga Rusin

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Twoje dziecko ciągle choruje? Może popełniasz jeden błąd
  2. Nie jedz tego wieczorem. Jeśli się zapomnisz, możesz mieć problemy ze snem
  3. „Jestem gotowa na więcej”. Katarzyna Cichopek przekroczyła swoje granice, obiecała to swojemu synowi
Tagi: kinga rusin