Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kim z wykształcenia jest Sławomir Zapała? Muzyk skończył prestiżowe studia
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 30.12.2021 21:55

Kim z wykształcenia jest Sławomir Zapała? Muzyk skończył prestiżowe studia

Kim z wykształcenia jest Sławomir Zapała?
Fot. instagram.com/slawomir_gwiazda_rock_polo

Sławomir Zapała jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób w polskim show-biznesie. Jego przebój „Miłość w Zakopanem” kojarzą nawet te osoby, które twierdzą, że nie znoszą disco polo. Mało kto wie, że muzyk jest absolwentem jednej z najbardziej prestiżowych szkół artystycznych w Polsce. Kim z wykształcenia jest Sławomir Zapała?

Sławomir Zapała urodził się 19 marca 1983 roku w Krakowie. Jego rodzice zadbali o to, by już w dzieciństwie miał ciekawe zainteresowania, dlatego już wtedy uczęszczał do Nowohuckiego Domu Kultury. Jakie studia skończył?

Kim z wykształcenia jest Sławomir Zapała?

Sławomir skończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie na Wydziale Aktorskim. Dyplom uzyskał w 2006 roku. W tym samym roku miał swój debiut teatralny w musicalu „West Side Story” Leonarda Bersteina, na scenie Teatru Rozrywki w Chorzowie.

Po studiach Sławomir Zapała występował na deskach wielu teatrów w Krakowie (Teatr Bagatela) i Warszawie (Kamienica, Na Woli, Studio). Grał też w wielu filmach i serialach: „Karol. Człowiek, który został papieżem”, „33 sceny z życia”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Hotel 52”, „Czas honoru”, „Prawo Agaty”, „Ojciec Mateusz” czy „Świat według Kiepskich”.

Jego kariera estradowa i muzyczna zaczęła się w okolicach 2014 roku. Wtedy wykreował postać sceniczną „Sławomir” – choć, jak sam mówi w wywiadzie – nie jest to tylko kolejna kreacja aktorska:

Sławomir nie jest kreacją. Jest radosną częścią mnie. Cieszy mnie, że daje ludziom radość i rozrywkę na najwyższym światowym poziomie. O to chodzi. Działam tak, że czuć piniądz. Taki jestem, tak żyję – powiedział gwiazdor w wywiadzie dla portalu „Poznań. Nasze Miasto”.

Źródło: filmpolski.pl, filmweb.pl, poznan.naszemiasto.pl, onet.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Sara James pochwaliła się zdjęciem z mamą. Pani Arleta wygląda jak siostra piosenkarki
  2. Dominika Gwit niknie w oczach. Fanka pod najnowszym zdjęciem całej sylwetki: „Mega widać różnicę”