Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Katarzyna Skrzynecka tak wyszła na ulicę! Obok niej córka i partner, wspierali marsz w intencji demokracji
Sara  Karmańska
Sara Karmańska 05.06.2023 10:10

Katarzyna Skrzynecka tak wyszła na ulicę! Obok niej córka i partner, wspierali marsz w intencji demokracji

Katarzyna Skrzynecka
fot. Instagram/katarzyna_skrzynecka_official

4 czerwca ulicami Warszawy przeszedł Marsz Wolności zwołany przez Donalda Tuska, który przypadł w 34. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w Polsce. W wydarzeniu wzięło udział wielu polityków, a także gwiazd i celebrytów. 

Ulicami Warszawy przeszli między innymi Kasia Tusk, Kinga Rusin, Karolina Korwin Piotrowska, Barbara Kurdej-Szatan, Joanna Koroniewska z Maciejem Dowborem, Małgorzata Rozenek oraz Katarzyna Skrzynecka.

Katarzyna Skrzynecka pochwaliła się obecnością na marszu Wolności

Katarzyna Skrzynecka pochwaliła się w mediach społecznościowych obecnością podczas Marszu Wolności 4 czerwca. Aktorka wzięła w nim udział z córką i mężem. Zdjęciami z wydarzenia podzieliła się na swoim profilu na Instagramie. 

– To był niezwykły Dzień. Ponad pół miliona Polaków na ulicach Warszawy w WIELKIM, PIĘKNYM, POKOJOWYM MARSZU w intencji Demokracji, Pojednania Społeczeństwa, Wolnych Sądów, Wolnych Mediów, Wolnego Senatu, Poszanowania Praw Kobiet, Wsparcia pomocy dla Osób z niepełnosprawnością, Wsparcia Nauczycieli, DLA OTWARTEJ, DEMOKRATYCZNEJ I NOWOCZESNEJ POLSKI – czytamy w poście. 

Martyna Kupczyk nie wytrzymała, nie mogła już milczeć o Elżbiecie Romanowskiej. Ujawniła jej prawdziwe oblicze

Katarzyna Skrzynecka o wymarzonym kraju

Katarzyna Skrzynecka w poście zdradziła także powody, dlaczego zdecydowała się wziąć udział w Marszu Wolności. Jak ujawniła, chodzi o to, w jakim kraju chciałaby żyć:

– Polski, w której nasze córki będą mogły żyć bezpiecznie w szacunku, poszanowaniu praw kobiet, z wyborem mądrej współczesnej edukacji, z wolnym prawem do decydowania o sobie, swoim macierzyństwie i innych ważnych życiowych wyborach – napisała aktorka. 

Katarzyna Skrzynecka o Marszu Wolności

Katarzyna Skrzynecka opisała także swoje wrażenia po udziale w tym obywatelskim zrywie, w którym tłum Polaków przeszedł ulicami Warszawy. Zgodnie z informacjami Onetu, w pochodzie wzięło udział co najmniej 300 tysięcy osób. 

– Przeszliśmy dziś w dużym Gronie Przyjaciół, WIELOPOKOLENIOWO cały Marsz w wielkim POKOJOWYM Tłumie, który był tak gigantyczny, że momentami marsz niemal stał, bo brakowało miejsca, by przesuwać się w przód... Młodzież, Seniorzy, Rodzice z dziećmi, osoby na wózkach inwalidzkich, tysiące osób spoza Warszawy – ze wszystkich regionów Polski TAK wyglądało dziś Moje Miasto – zakończyła swój wpis Katarzyna Skrzynecka.

Źródło: Plotek, Onet

Powiązane
Sławomir, Zenon Martyniuk
Jak dobrze znasz disco polo? 7 na 10 to już świetny wynik